Upravni odbor Advokatske komore Srbije doneo novu odluku: Trodnevna obustava rada

Upravni odbor Advokatske komore Srbije doneo novu odluku: Trodnevna obustava rada

Foto: Pixabay.com

Izvor: Beta

20.01.2025

Kategorija: U fokusu

Upravni odbor Advokatske komore Srbije doneo je novu odluku o trodnevnoj obustavi rada od utorka, 21. januara, do četvrtka, 23. januara.

Ta odluka usledila je nakon što je Viši sud u Beogradu poništio odluku Skupštine AKS o sedmodnevnoj obustavi rada.

U obrazloženju se navodi da je Upravni odbor AKS tu odluku doneo kao iznuđenu reakciju na rešenje Višeg suda u Beogradu, kojom se obustavlja ranija oduka o obustavi rada advokata, navodeći da je izreka tog rešenja Višeg suda “nejasna, kontradiktorna, u suprotnosti sa obrazloženjem, a samo rešenje potpuno nezakonito”.

“Posebno naglašavamo da ovom odlukom Upravni odbor AKS pruža potpunu i bezrezervnu podršku odluci Skupštine AKS koja je doneta na sednici održanoj 18. januara, i da se ovom odlukom u suštini dosledno sprovodi odluka Skupštine AKS kao najvišeg organa srpske advokature”, dodaje se u obrazloženju.

Kako se navodi u odluci dostavljenoj medijima, tokom obustave rada advokati neće ulaziti ni boraviti u prostorijama sudova, tužilaštava, policije, organa uprave, javnih izvršitelja i javnih beležnika po bilo kom profesionalnom osnovu.

Dodaje se da će advokati sudovima, tužilaštvima i organima dostavljati samo one podneske koji su vezani za nastupanje prekluzivnih rokova.

“Radnje advokata u skladu sa stavom tri ove odluke predstavljaju ustanovljen minimum procesa rada neophodan za zaštitu osnovnih prava i interesa klijenata”, dodaje se u odluci.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.