Učestvujte u regionalnom istraživanju o mentalnom zdravlju – popunite upitnik

Učestvujte u regionalnom istraživanju o mentalnom zdravlju – popunite upitnik

Izvor: Pixabay.com

Objavio: Magločistač

06.01.2025

Kategorija: U fokusu

U Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Albaniji i Kosovu sprovodi se regionalno istraživanje o mentalnom zdravlju, u kom možete da učestvujete i vi tako što ćete popuniti onlajn upitnik, koji je u potpunosti anoniman, klikom na OVAJ LINK.

Istraživanje je prva faza projekta Regional Talks about Mental Health, koji sprovodi Centar za psihološku podršku “Sensus”, strukovna nevladina organizacija koja deluje u Mostaru od 2012. godine, čiji je cilj poboljšanje psihosocijalnog razvoja, pružanje podrške i osiguravanje edukacije za decu, mlade i odrasle, kroz preventivni, interventni, savetodavni i radioničarski rad.

Cilj projekta je identifikacija rizika koji utiču na narušavanje mentalnog zdravlja marginalizovanih skupina, a čemu služi i istraživanje, nakon čega će se pristupiti izradi priručnika sa preporukama za unapređenje mentalnog zdravlja.

Centar za psihološku podršku “Sensus” ovaj projekat realizuje u partnerstvu sa Društvom psihologa u Federaciji Bosne i Hercegovine (2015), Udruženjem psihologa Novi Pazar (2014), Udruženjem „Na pola puta“ (Srbija, 2007), Centrom za afirmaciju RE populacije – CAREP (Nikšić, 2017), organizacijom Kosova young lawyers (2007), i Centrom za razvoj i integraciju (Albanija).

Projekat Regional Talks about Mental Health je finansiran od strane Western Balkan Fund “ERC Grant Scheme” koji sufinansira Evropska unija, IPA – Instrument za pretpristupnu pomoć.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.