POVERENIK ZA INFORMACIJE OD JAVNOG ZNAČAJA: SLOBODA MEDIJA JE SLIKA STANJA JEDNOG DRUŠTVA

POVERENIK ZA INFORMACIJE OD JAVNOG ZNAČAJA: SLOBODA MEDIJA JE SLIKA STANJA JEDNOG DRUŠTVA

Objavio: Magločistač

02.05.2020

Kategorija: U fokusu

Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Milan Marinović izjavio je danas da je Svetski dan slobode medija “prilika da se kao društvo podsetimo zašto su mediji, novinari i svi medijski zaposlenici važni svim građanima”, saopšteno je iz kancelarije poverenika.

Marinović je povodom Dana slobodne medija, koji se obeležava 3. maja, izjavio da je “važno da se tog dana podsetimo o ulozi medija za pojedinca i društvo”.

“Uloga, ali i obaveza medija jeste da informišu, obrazuju i zabave. Sloboda medija u jednoj zajednici, kako lokalnoj, tako i globalnoj, slika je stanja jednog društva, vladavine prava, uvažavanja različitosti i poštovanja dostojanstva, kao i svih drugih vrednosti. Slobodni mediji su ujedno i preduslov slobodnog društva u kojem je rasprava put ka nalaženju kompromisa, a oprečni stav nečija sloboda”, kazao je Marinović.

Poverenik je naveo i da je “transparentnost rada svih organa vlasti i pouzdanost informacija kojima oni raspolažu osnovni alata novinarskog poziva”, povodom čega je pozvao sve organe vlasti da poštuju slobodu medija i izražavanja i njihovo pravo na pristup informacijama od javnog značaja.

Marinović se zahvalio svim medijima “na više nego korektnom poštovanju privatnosti i zaštite podataka o ličnosti lica zaraženih korona virusom, čime su dali ogroman doprinos poštovanju njihovog dostojanstva, u ovim danima teškim za sve naše građane”.

Izvor: Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.