Na Instagram stranici preko koje se prikupljala pomoć za dečaka Lava Teodorovića, obolelog od spinalne mišićne atrofije, objavljeno je da je država prepoznala problem, i da će obezbediti nedostajuća sredstva za nabavku najskupljeg leka na svetu, “Zolgensme”, objavio je novosadski informativni portal 021.
“Delili ste zeleni poster sa slikom našeg junaka, poslali ste više od 160.000 poruka, odazivali ste se na humanitarne bazare, donirali ste svoje proizvode, usluge, kupovali ste medenjake. Bili ste uz nas! Zahvaljujući vama, država je prepoznala naš problem i više nijedna majka deteta obolelog od SMA neće morati da strepi da li će njeno dete sakupiti novac za lek. Hvala vam. Nastavite da šaljete poruke na 3030 za svu drugu decu i ljude kojima je pomoć potrebna”, navodi se u objavi.
Ovu vest je za Magločistač potvrdila i Lavova majka, Sonja Teodorović, koja je jutros informaciju dobila iz Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje.
“Neizmerno smo zahvalni svim dobrim ljudima koji su se uključili da nam pomognu i pružili nam ljubav i vetar u leđa, našem lekaru, kao i predsedniku Vučiću, koji je reagovao na našu molbu i odobrio da se izdvoje sredstva za lek za Lava. Jako smo srećni i zahvalni!”, rekla je Sonja.
“Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić pomenuo je u četvrtak Lava Teodorovića tokom gostovanja na televiziji, ali je ostalo nedorečeno da li će država pružiti pomoć. On je tom prilikom rekao da će u naredna dva-tri meseca biti donet pravilnik prema kom bi maksimalno osmoro dece moglo da bude lečeno od spinalne mišićne atrofije o državnom trošku”, piše portal 021.
Kako je objasnila, čim sredstva za “Zolgensmu” budu uplaćena, lek može da se naruči kod proizvođača, a nadaju se da će to biti što pre.
Prema trenutnim podacima dostupnim na sajtu budihuman.rs, do sada je prikupljeno 7 odsto sredstava od ukupne sume.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.