Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) je danas saopštilo da je od 27. oktobra našlo 4.500 iregularnih migranata koji su se skrivali u pograničnim pojasevima na području Sombora, Subotice, Kikinde i Pirota.
U saradnji s Komesarijatom za izbeglice i migracije više od 3.000 tih migranata je prevezeno u prihvatne centre, a dalji koraci u toj akciji su usaglašeni na sastanku Gašića sa saradnicima i s komesarkom za izbeglice i migracije Natašom Stanisavljević, koji je bio održan na Paliću.
“Od početka akcije, detaljnom pretragom terena, više stotina policijskih službenika našlo je pet automatskih pušaka, pet pištolja, oko 1.580 komada municije različitog kalibra, više stotina stranih pasoša i manju količinu narkotika. Pored toga, nađeno je pet zemunica u kojima su se migranti i krijumčari skrivali”, navodi MUP u saopštenju.
Takođe, policija je tokomk akcije kontrolisala 81.201 vozilo da bi bio sprečen ilegalni tranzit migranata kroz Srbiju ka zemljama Evropske unije, a pregledano je i 330 objekata, većinom u Subotici.
“U ovoj akciji uhapšeno je osam krijumčara i zadržano još 119 osoba zbog različitih krivičnih dela. Podneto je 17 krivičnih prijava za krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi, 11 krivičnih prijava u vezi sa oružjem, pet krivičnih prijava za neovlašćeno držanje opojnih droga, kao i 10 krivičnih prijava za druga krivična dela”, navode iz MUP-a.
Podneto je i 457 prekršajnih prijava po osnovu Zakona o strancima i 79 za prekršaje Zakona o graničnoj kontroli.
“Policija, kao na severu, pojačane aktivnosti sprovodi i na jugu zemlje, sprečavajući ulazak iregularnih migranata iz Bugarske i Severne Makedonije. Ovu borbu MUP će istrajno sprovoditi dok problem iregularnih migracija ne bude rešen i lanac krijumčarenja ljudi u potpunosti presečen”, ističe se na kraju saopštenja za javnost.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.