Srbijom ne upravlja politička elita, kako se to čini na prvi pogled, već ekonomsko-tajkunska, mafijaška mreža, koja “iz šešira” bira one za koje proceni da su u stanju da privuku mase i sprovedu određenu priču, izjavila je Danasu član vladinog Saveta za borbu protiv korupcije Miroslava Milenović.
Ona je rekla da su tri do četiri takve ekipe međusobno suprotstavljene, “ali da svaka misli da ima pravo na naše živote”.
Na pitanje da li se radi o tajkunima, Miroslava Milenović je odgovorila “da ih tako zovemo, ali da je to daleko šira lepeza kvaziekonomske elite”.
Ona u čeličnom zagrljaju drži političku kvazielitu, koja za svog mandata stvara neke male “tajkunčiće”, ograničenog trajanja. Ali, ovi u vrhu piramide traju mnogo duže, izjavila je Miroslava Milenović.
Nemamo nezavisno pravosuđe, nezavisno tužilaštvo. Čak i u Ustavu piše da je tužilaštvo samostalno, ali ne piše nezavisno, rekla je Miroslava Milenović, dodavši: “A mi smo tužilaštvu dali da vodi istragu i ono za to mora biti nezavisno”.
Napravljena je prava rašomonijada od reforme pravosuđa, sada smo to potpuno obesmislili, tako da imamo pravosuđe koje nije nezavisno i potpuno je rastureno, izjavila je Miroslava Milenović.
Ona je navela da u slučaju rušenja u Savamali postoji i treća karika – policija, koja nije reagovala.
Postoji još jedan segment užasa, a to je da istragu na početku nije vodilo tužilaštvo, nego premijer Aleksandar Vučić. On sve to tumači na krajnje neprimeren i pristrasan način, rekla je Miroslava Milenović.
Ona je konstatovala da bi, “da smo normalna zemlja, svako iz vlasti ko je samo i zucnuo bilo šta o Savamali, morao da podnese ostavku”.
Tačno je da su sada svi u tehničkom mandatu, pa nemaju ni šta da podnesu, ali način na koji su reagovali je sprdnja sa pravnom državom i našim životima, zaključila je Miroslava Milenović.
Izvor: FoNet
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.