Mađarska policija poslala kontigent od još 30 policajaca u Srbiju

Mađarska policija poslala kontigent od još 30 policajaca u Srbiju

Foto: Mađarska policija (police.hu)

Objavio: Magločistač

10.01.2024

Kategorija: U fokusu

Državni sekretar i zamenik u Ministarstva unutrašnjih poslova Bence Retvari je u centralnoj zgradi policije u Budimpešti na ispraćaju novog kontigenta od još 30 policajaca koji će da služe u Srbiji rekao da zaštita granica nije samo pitanje javne bezbednosti već i nacionalne bezbednosti.

„U južnom pograničnom delu naše zemlje ilegalni migranti su sve nasilniji, napadaju policajce, koriste oružje, oštećuju objekte granične zaštite i izazivaju saobraćajne nezgode sa smrtnim ishodom, a već se vodi borba i za teritoriju između pojedinih grupa organizovanog kriminala“, istakao je Retvari.

On je naveo da je primarna linija odbrane mađarsko-srpski granični pojas, ali da je u interesu Mađarske da se ova granica proširi južnije, do graničnog pojasa Srbije i Severne Makedonije, navodi se na sajtu mađarske policije.

Retvari je dodao da je Mađarska policija posvećena sprečavanju ulaska ilegalnih migranata u ovu zemlju i na teritoriju Evropske unije, i da je u tom cilju ponudila podršku i zemljama Zapadnog Balkana.

Saradnja je prema njegovim rečima kontinuirana, a prošle godine je u Srbiji služilo ukupno 394 pripadnika mađarske policije.

„Glavni zadatak mađarske policije je patroliranje u cilju sprečavanja i otkrivanja ilegalnih prelazaka granice, a rade i na privođenju ilegalnih migranata i krijumčara ljudi. Naše kolege neće služiti samo u neposrednoj blizini granice, već i na dubljim delovima puteva“, kazao je.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.