Inicijativa za ravnopravnost, inovativnost i društveni angažman – Irida u četvrtak, 29. aprila, organizuje onlajn panel diskusiju “Ne okreći glavu“, čiji je cilj da otvori pitanje šta bi trebalo da učinimo kada svedočimo rodno zasnovano nasilje, tj. na koje sve načine možemo da pružimo podršku žrtvama.
Tokom diskusije biće reči i o tome kako se nasilje prepoznaje, kako dajemo žrtvi do znanja da ono ne bi trebalo da se trpi, kako možemo informisati žrtve o mehanizmima podrške koji su joj dostupni, te o direktnoj podršci koja podrazumeva naš lični iskorak.
Na panelu će učestvovati Dženeta Agović, direktorka organizacije Impuls, Jelena Džunić, SOS telefonski savetnik za osobe sa iskustvom nasilja u Sigurnoj kući Pančevo, Milica Crkvenjakov, kreatorka „Draga devojčice“ YouTube i Instagram profila, i Jelena Stojanović, savetnica u Omladinskom savetovalištu SOS ženskog centra, dok će diskusiju moderirati Aleksandra Grujić, koordinatorka za omladinski rad u organizaciji Irida.
Onlajn panel diskusija će se održati putem Zoom aplikacije, u vremenskom periodu od 19.00 do 20.30 časova, a link za prijavu je http://irida.rs/panel-diskusija-ne-okreci-glavu/.
Ova panel diskusija se organizuje u sklopu projekta „Nasilje je uvek izolacija“ koji ima za cilj da SOS kontakte podrške učini dostupnim svim ženama koje trpe rodno zasnovano nasilje i pošalje im poruku da one nisu same.
Projekat „Nasilje je uvek izolacija“ je dobio podršku projekta Vlade Švajcarske „Zajedno za aktivno građansko društvo – ACT”, koji sprovode Helvetas Swiss Intercooperation i Građanske inicijative. Takođe, projekat je dobio podršku projekta Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) “Tvoje mesto u Srbiji” koji sprovodi Nacionalna koalicija za decentralizaciju, sa CRTOM, ORCA-om, Fondacijom „Jelena Šantić“ i Media i reform centrom iz Niša.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.