IRIDA najavljuje: Promocija zbirke kratkih priča mladih autora i autorki “I ovo je nasilje”

IRIDA najavljuje: Promocija zbirke kratkih priča mladih autora i autorki “I ovo je nasilje”

24.05.2023

Kategorija: U fokusu

Inicijativa za ravnopravnost, inovativnost i društveni angažman (IRIDA) u četvrtak, 25. maja, organizuje u Novom Sadu prvu u nizu promocija zbirke kratkih priča mladih spisateljica i pisaca pod naslovom “I ovo je nasilje”, čiji je cilj podizanja svesti o psihičkom nasilju u pratnerskim odnosima.

“Tokom prve promocije biće organizovana panel-diskusija na temu psihičkog nasilja, na kojoj ćemo ugostiti stručnjake i stučnjakinje, kao i aktiviste i aktivistkinje, a za prisutne je organizovan i mali performans”, najavljuje PR IRIDE, Slavica Trifunović.

Kako Trifunović dodaje, 20 autora i autorki kratkih priča koje su se našle u zbirci su mladi i talentovani pojedinci i pojedinke koji žele da kroz društveno angažovanu kulturu i umetnost podignu svest o problemu partnerskog nasilja.

“Tokom promocije, publika će imati priliku da upozna neke od autora i autorki, i pribavi svoj primerak knjige. Smatramo da je ova događaj veoma značajan za društvenu zajednicu i mlade, i pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju promociji koja će biti održana od 17 časova u Novom Sadu, u Crnoj kući na adresi Vojvode Bojovića 13”, navodi se u pozivu IRIDE.

Projekat “I ovo je nasilje” ima za cilj podizanje svesti o psihičkom nasilju u partnerskim odnosima kroz društveno angažovanu kuluturu. Dobio je podršku od strane Švajcarske vlade kroz projekat “Kultura za demokratiju” koji sporovodi Hartefakt fond i OAK fondacije, a u okviru programa “Snažnije zajedno” koji sprovodi Trag fondacija.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.