Podružnica novosadskog Udruženja “Ženske studije i istraživanja” u Subotici raspisuje konkurs za upis četvrte generacije polaznica i polaznika na alternativni edukativni program Ženskih studija.
Ovaj program obuhvata tri tematske oblasti – Žene u umetnosti, Ženski pokret, Žene u javnom prostoru, a podrazumeva 32 časa nastave, tokom kojih se stiče teorijsko i metodološko znanje iz ženskih i rodnih studija, povezano s lokalnim aktivnostima i istraživanjima, te s fokusom na doprinosu žena kulturnom, umetničkom, naučnom, političkom i društvenom životu grada Subotice.
Prijave se vrše putem mejla margareta.basaragin@gmail.com do 20. oktobra, a odgovore na dodatna pitanja moguće je dobiti pozivom na broj 069 11 62 803.
Učešće je besplatno.
Predavanja će se odvijati subotom, počev od 21. oktobra do 16. decembra, uživo i/ili onlajn, a dobijanje sertifikata podrazumeva pisanje završnog rada uz pomoć mentorke.
Udruženje „Ženske studije i istraživanja” (ŽSI) od 1997. godine u Novom Sadu predstavlja interdisciplinarni alternativni visokoškolski obrazovni program koji objedinjuje nastavu, istraživanje, izdavaštvo i dokumentaciju o ženama u jedinstven program za žene (i muškarce), a s ciljem poboljšanja položaja žena iz različitih nacionalnih zajednica u Vojvodini, s posebnim akcentom na grupe sa manje društvene moći.
Od 2020. godine, u Subotici deluje Podružnica ŽSI koju vodi dr Margareta Bašaragin, a koja je realizovala istraživački program o znamenitim ženama Subotice: “Znamenite Jevrejke Subotice” (2020), “Antifašistkinje Subotice: skojevke, partizanke i afežeovke” (2021), “Sonja Licht: životna priča” (2021).
Tokom 2022. godine, ona pokreće i edukativni program Ženskih studija u Subotici, kojim se naslanja na aktivnosti subotičkog Centra za ženske studije u prethodnom periodu (1997-2003).
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.