“Mi smo večeras ovde da tražimo odgovornost za sve što nam se desilo i što se i dalje dešava zbog ljudi koji ne znaju kako da rade svoj posao”, rekla je studentkinja Elena Čavlin obraćajući se građanima na večerašnjem protestu “Subotica protiv nasilja”.
Protest protiv nasilja održan je danas prvi put u Subotici, a građani su tom prilikom izneli lokalne zahteve, nakon čega su imali protestnu šetnju.
Na protestu se u ime studenata građanima obratila studentkinja Elena Čavlin, koja je podsetila prisutne na povod okupljanja – dva masovna ubistva – gde su žrtve i počinioci bili najmlađi.
“To je posledica konstantnog nasilja kom smo izloženi putem medija, društvenih mreža, u svakodnevnom životu, a na koje smo oguglali. Navikli smo da institucije ne rade svoj posao, da REM ne reaguje na kršenje zakona, da Pink i Hepi redovno emituju rijaliti programe koji su glavni rasadnici nasilja, a ništa nije drugačije ni sa tabloidima, dok RTS, javni servis građana, ne izveštava objektivno, već prikazuje izvrnutu verziju stvarnosti u kojoj živimo”, rekla je Čavlin.
Ona je poručila da se građani okupljaju kako bi sprečili dalje širenje nasilja i straha od slobodnog kretanja gradom.
“Sa našim okupljanjima nećemo stati dok se svi zahtevi ne ispune. Ono što ja, kao studentkinja, najviše očekujem da vidim su mlada lica – lica željnih promena, spremna da rade i da se trude”, rekla je Elena Čavlin.
Na protestu su, pored ponovljenih zahteva koji demonstranti u Beogradu i drugim gradovima traže više od mesec dana, predstavljeni bili i lokalni zahtevi, koji su, po rečima govornika, proistekli iz katastrofalne bezbednosne situacije u gradu, naročito u pograničnom pojasu.
“Zahtevamo smenu i poziv na odgovornost načelnika subotičke policije Borislava Mucalja i smenu i poziv na odgovornost načelnika Severnobačkog okruga Bojana Šoralova. Ova lica su dozvolila da se u Subotici proširi nasilje i strah od slobodnog kretanja, zbog toga ih smatramo odgovornim”, rečeno je na današnjem protestu.
Nakon obraćanja govornika, građani su prošetali kroz ulicu Đure Đakovića, a u Zmaj Jovinoj ulici su se zadržali ispred zgrade TV Subotice i ostavili transparent namenjen toj medijskoj kući.
Šetnja je nastavljena kroz ulicu Dimitrija Tucovića, a okupljanje se završilo u samom centru grada.
Pored Subotice, protesti protiv nasilja su održani u još 10 gradova širom Srbije: Beogradu, Kragujevcu, Kraljevu, Nišu, Novom Sadu, Subotici, Zrenjaninu, Šapcu, Pirotu i Leskovcu.
2 Komentara na
“Subotica protiv nasilja: “Tu smo da sprečimo dalje širenje nasilja””
Taj Bakic je cudo od coveka. Gradonacelnik i direktor elektro vojvodine.
Link: http://www.elektrovojvodina.rs/sc/privredno_drustvo/ED-Subotica
A podelio bih sa vama i neke od javnih nabavki odn. tendera,
Link: http://www.elektrovojvodina.rs/sc/privredno_drustvo/javne-nabavke#
Pastor je samo strucni savetnik koji se sprema za penziju.
Čudim se da niko nije tražio smenu Bakića i Pastora pošto su to lopovi parexelans..Akva park koji se otvara kada se završi sezona kupanja u Morahalomu, ne završeno pozorište, stadion gde se na kamenu sedi, ne asfaltirane ulice i zagađena voda na Zorci, Peščari i Kelebiji, Bolnica u haosu, Izmeštanje zatvora iz centra grada,.itd
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.