Subotički odbor Stranke slobode i pravde (SSP) reagovao je danas saopštenjem za javnost na saglasnost koju su odbornice i odbornici dali vezano za povećanje cena svih komunalnih usluga u proseku od 25 odsto, što će, upozoravaju iz ove partije, građanima uvećati februarske račune.
U tom kontekstu, iz SSP-a postavljaju pitanje lokalnim odbornicima i odbornicama čije interese zastupaju: da li “interese građana ili stranačkih direktora koji troše sredstva javnih preduzeća, bahato i nenamenski rukovodeći njima”?
“Pitanje je i zašto je procenat povećanja cene komunalnih usluga tako visok kada je zvanično utvrđena inflacija 15,1%, što je za 10 posto niže od procenta povećanja cene komunalnih usluga u našem gradu, što ih čini gotovo najskupljim u državi. Gradska komunalna preduzeća nisu poslovala s gubitkom, što je sigurni pokazatelj da nije postojao stvarni razlog za povećanje cena komunalnih usluga uopše. Eventualno se o tome moglo raspravljati, nakon prvih šest meseci u ovoj godini, ukoliko bi došlo do nepredviđenih situacija”, stoji u saopštenju za javnost.
Umesto sprovedenog visokog nameta na sve građane, smatraju iz SSP-a, trebalo je izvršiti uštede u komunalnim preduzećima smanjivanjem neosnovanih troškova, a kao primarno, “neophodno je zaustaviti zapošljavanje (partijskih) kadrova koji nisu ni potrebni, još manje adekvatni i korisni”, te uvesti radnu discipline među zaposlenima i vršiti kontrolu kvaliteta usluga:
“Potpuno je apsurdno što sve veći broj zaposlenih građane košta sve više, a usluge koje ti zaposleni pružaju građanima su sve neadekvatnije! I tako, dok se građanima povećavaju novčane obaveze, nekima neosnovano rastu privilegije”, dok je Subotica postala “grad u kojem vlada nepravda i gde politička vrhuška tlači građane”, zaključuje se na kraju.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.