Gradski odbori Srbija Centar (SRCE), Zeleno-levi front (ZLF) iz Subotice i Neformalna grupa Aktivizam Za Suboticu zatražili su danas od predsednik Skupštine grada Subotica Balinta Pastora da objasni javnosti na osnovu čega je predlog o javno-privatnom partnerstvu za JP “Subotica-trans” usvojen na poslednjoj sednici Skupštine grada.
Oni su zatražili od Gradske uprave da transparentno i blagovremeno informiše građane o planovima za javna preduzeća i javna dobra, i da “na taj način spreče dalje zloupotrebe koje građani plaćaju direktno iz svog novčanika”.
Kako su naveli u zajedničkom saopštenju, od predsednika Skupštine grada su zatražili dokument na osnovu kog je na poslednjoj sednici grada podnet predlog o javno-privatnom partnerstvu za JP “Subotica-trans”, a da se u njegovom odgovoru navodi da Skupština grada “ne poseduje” traženu dokumentaciju.
Oni su zatražili “uvid u odluku, studije, elaborate, analitičke, planske, programske, finansijske i druge dokumente na čijoj sadržini je predlagač bazirao predlog za donošenje ove odluke”, koja je većinom glasova usvojena na poslednjoj sednici Skupštine grada, “kao i završne račune ‘Subotica-transa’ za prethodnih 5 godina”.
“Posle izborne krađe kojoj je ceo svet svedočio, očigledno je da vladavina prava ovde više nema ni fasadu, a da su malverzacije postale pravilo”, smatraju subotičkim odborima SRCE i ZLF.
Direktor JP „Subotica-trans“ Dejan Ljubisavljević je na poslednjoj sednici grada izjavio da se ovo preduzeće nalazi u „izuzetno teškom stanju“ i da ne zadovoljava potrebe građana, te da jedno od rešenja za njegovo spašavanje može biti uspostavljanje javno-privatnog partnerstva, kao modela kojim bi se poboljšale usluge i rad ovog preduzeća, a koji je uspostavljen i u velikom broju drugih gradova u Srbiji.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.