Na dnevnom redu 39. redovne sednice Skupštine grada Subotice, koja će biti održana u četvrtak, 7. septembra, naći će se sedam tačaka, među kojima, kao najbitniju, predsednik lokalnog parlamenta Balint Pastor izdvaja pristupanje izradi Plana generalne regulacije naselja Čantavir.
„To je posao koji radimo u kontinuitetu u vezi svih postojećih mesnih zajednica, i gradskih i prigradskih, a sada dolazi na red Čantavir što znači da ćemo stvoriti okvire za još veća ulaganja u komunalnu infrastrukturu u Čantaviru. Kao što znate ova planska dokumenta su pravni preduslov da se sve reguliše što se tiče infrastrukture. U prethodne tri godine je dosta urađeno na infrastrukturi u Čantaviru i u vezi putne infrastrukture i još nekih realizovanih projekata, a ovaj plan će stvoriti uslove za to da ove investicije budu još veće, a rok za izradu ovog plana je 12 meseci“, objasnio je Pastor, predstavljajući dnevni red.
Osim toga, vrše se i izmene u Odluci o osnivanju budžetskog fonda za podsticaj razvoja mladih talenata Grada Subotice, na osnovu kojih će Grad stipendirati 35 studenata, 35 učenika srednjih škola i 30 učenika osnovnih škola u visini od tri miliona dinara, što je povećanje u odnosu na prvobitno planiranih 2,5 miliona.
Takođe, na dnevnom redu će se naći i Odluka o mreži dečjih vrtića na teritoriji grada Subotice, koja obuhvata sve vrtiće u okviru Predškolske ustanove “Naša radost”, kao i privatne vrtiće, uključujući i mađarsku predškolsku ustanovu i vežbaonu „Vackor“ čiji je osnivač Nacionalni savet mađarske nacionalne manjine.
Jedan Komentar na
“Skupština grada Subotice sutra o sedam tačaka dnevnog reda”
Ako dobijete dozvolu za to. Čantavirska PU je poznata po tome da rešava probleme na “svoj način”. Ali ako poznajete neku tamo Astridu, možda vam se i posreći ?
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.