Savremena galerija Subotica pokreće „Klub 60+“ – volonterski program za sve sugrađane starije od 60 godina koji žele da podele znanje, radoznalost i otvorenost sa posetiocima galerije.
Zainteresovani za učešće u ovom programu će najpre proći uvodnu obuku u trajanju od ukupno osam časova, raspoređenih u četiri dana – od utorka, 15. novembra, do petka, 18. novembra, tokom koje će upoznavati osnove komunikacije sa publikom, podatke o trenutnim izložbama, ali i o istorijatu ustanove i zgrade u kojoj se ona nalazi, secesijske Rajhl palate.
Nakon obuke, volonteri će, od 22. novembra, početi svoj rad sa posetiocima Galerije u trajanju od četiri časa nedeljno, pružajući im osnovne informacije o izložbama, umetničkim delima, zastupljenim autorima, kao i o drugim pitanjima.
“Jedan od ključnih zadataka kojima se Savremena galerija Subotica bavi je komunikacija. Naša Galerija od svog osnivanja komunicira vrednosti savremene umetnost, podstiče njeno razumevanje i čini je dostupnom. Kako je važan deo procesa komunikacije deljenje znanja, Savremena galerija Subotica formirala je volonterski program za sugrađane starije od 60 godina koji žele da svoje znanje i iskustvo udruže sa našim, i na taj način budu podrška za razumevanje savremene umetnosti i sveta u kojem ona nastaje“, navodi se u pozivu.
Nije potrebno da budući volonteri imaju bilo kakvo obrazovanje iz oblasti umetnosti – okvirni preduslovi za prijavljivanje za ovaj program su otvorenost, radoznalost, volja za rad sa ljudima, želja za deljenjem svojih iskustava i sticanjem novih, navode iz Savremene galerije Subotica.
Zainteresovani sugrađani mogu da se prijave putem telefona – pozivom na broj 024 553725, ili putem mejl adrese pedagog.sgsu@gmail.com do 10. novembra.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.