Savremena galerija Subotica: Otvaranje izložbe “Forme koje seku život” Tarko Janoša 17. septembra

Savremena galerija Subotica: Otvaranje izložbe “Forme koje seku život” Tarko Janoša 17. septembra

Objavio: Magločistač

14.09.2021

Kategorija: Subotica

U Savremenoj galeriji Subotica će u petak, 17. septembra, sa početkom u 19 sati, biti otvorena izložba novosadskog umetnika Janoša Tarkoa pod nazivom „Forme koje seku život”.

Subotička publika je imala priliku upoznati deo Tarkovog opusa prikazanog na izložbi „Pop Art i odjeci”, koja je bila održana u Rajhlovoj palati 2017. godine, a na ovoj samostalnoj postavci Janoš Tarko će se predstaviti svojim slikama, asamblažima, crtežima i kolažima.

Tarko Janoš je rođen 1980. godine u Novom Sadu gde je diplomirao na Akademiji umetnosti na odseku za grafiku 2004. godine, kod profesora Milana Stanojeva. Na istom fakultetu je završio master studije. Član je SULUV-a od 2006. godine. Bavi se slikarstvom, grafikom, skulpturom i muzikom. Zaposlen je kao nastavnik likovne kulture u OŠ ”Petefi Šandor ”, Novi Sad.  Imao je brojne izložbe u zemlji i inostranstvu. Dobitnik je Forumove nagrade za likovnu umetnost za 2017. godinu. Trenutno je na doktorskim studijama na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, likovni smer.

Izložbu, koju je priredila Savremena galerija Subotica i čiji kustos je Miroslav Jovančić, prati ilustrovani katalog sa tekstom Nebojše Milenkovića, muzejskog savetnika Muzeja savremene umetnosti Vojvodine iz Novog Sada.

Izložba “Forme koje seku život” biće otvorena do 16. oktobra.

Projekat je podržan od strane Grada Subotice.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.