PZP Subotica: Rešiti problem nezbrinutih pasa u Čantaviru

PZP Subotica: Rešiti problem nezbrinutih pasa u Čantaviru

Objavio: Magločistač

08.12.2021

Kategorija: Subotica

Subotički odbor Pokreta za preokret (PZP) podržava peticiju građana Čantavira da se reši problem nezbrinutih pasa u centru ovog mesta, posebno ispred Osnovne škole “Hunjadi Janoš”, saopštili su iz ove političke stranke.

Peticija, koju je potpisalo 126 građana, predata je gradonačelniku Subotice, predsedniku Skupštine grada i Gradskom veću, uz apel da se taj problem reši kako deca u ovoj školi ne bi bila ugrožena, a već jeste bilo slučajeva napada, na sreću bez težih posledica, upozoravaju iz PZP-a.

Pokret za preokret, navodi se dalje, zalaže se da se ovaj problem, kao i generalno problem nezbrinutih pasa i mačaka na području Subotice, reši na human način kroz veću brigu Grada i kroz proširenje kapaciteta azila kojima finansijsku podršku daje Grad Subotica:

“Jedno od rešenja je i sterilizacija pasa i mačaka koji žive na ulicama. Time bi život i ovih živih bića i građana bio humaniji i bezbedniji. Pozivamo sve one kojima bi dužnost bila da brinu o dobrobiti životinja da preduzmu aktivnosti iz svoje nadležnosti jer Čantavir nije izuzetak i problemi nezbrinutih pasa prisutni su na području celog grada. Aktivisti iz ove oblasti i ljubitelji domaćih životinja ne mogu sami da reše ovaj problem”.

Pokret za preokret se zalaže da se u redovnom planiranju budžeta grada predvide sredstva za pomoć svim azilima koja vode brigu o nezbrinutim psima i mačkama i da njihovi programi zbrinjavanja budu deo plana gradske vlasti za ovu oblast, navodi se na kraju saopštenja.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.