PROTEST U SUBOTICI: POTREBNO OSNIVANJE INTERNET SAJTA I UDRUŽENJA GRAĐANA

PROTEST U SUBOTICI: POTREBNO OSNIVANJE INTERNET SAJTA I UDRUŽENJA GRAĐANA

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

02.05.2017

Kategorija: Subotica

Subotičani su danas na 28. protestu “Protiv diktature”, održanom na gradskom trgu, poručili da je, osim redovnih okupljanja, neophodno i osnivanje internet sajta i udruženja građana koji bi ukazivali na probleme u Subotici i u društvu.

Foto: Magločistač

Oni smatraju da protesti jenjavaju i da sami izlasci na ulicu, transparenti i zviždaljke nisu više dovoljne i da su potrebne nove strategije i ideje.

“Internet nam je dostup, a informacije se brzo šire. Koliko god kažu ljudi da je to beznačajno, ja ne želim da verujem u to. Smatram da ovakve stvari postepeno sazrevaju i da će iz ovih protesta da se iznađu nove ideje. Ovo je samo početak”, rekla je jedna od govornica na protestu.

Demonstranti su nosili transparente na kojima je pisalo “Voting dead”, “Ne ide nam se odavde”, “Vučić dlaku menja ali ćud nikada”, “Narod koji izabere korumpirane, prevarante, lopove i izdajnike nije žrtva, već saučesnik”, “DANAS je sutra”, “Diktator”.

Protest se nastavlja sutra u 19 časova ispred zgrade Narodnog pozorišta.

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

2 Komentara na
“PROTEST U SUBOTICI: POTREBNO OSNIVANJE INTERNET SAJTA I UDRUŽENJA GRAĐANA”

Nena says:

Bice nam lakše podržati vas anonimno preko sajta, pošto na žalost neki od nas ne smemo javno, jer moramo čuvati i ovako labava radna mesta…

Anonymous says:

Postovani Suboticani, slazem se da treba menjati i siriti nacine borbe. Sajt treba obavezno otvoriti. Molim da mi se neko javi na: molitva@yahoo.com

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.