Na listama koje je Hrvatska demokratska zajednica predala Državnoj izbornoj komisiji Hrvatska za predstojeće izbore za zastupnike u Hrvatskom saboru nalazi se i predsednica Hrvatskog nacionalnog vijeća (HNV) u Srbiji Jasna Vojnić.
Ona je kandidatkinja u 11. izbornoj jedinici namenjenoj dijaspori, u kojoj zastupnika za sabor biraju hrvatski državljani koji nemaju prebivalište u Hrvatskoj, piše Hrvatska Riječ.
Iz Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV) navode da je imenovanje Vojnić za kandidatkinju za saborsku zastupnicu u Hrvatskoj veliko priznanje njihovoj stranci, čija je Vojnić članica, te za cijelu hrvatsku zajednicu u Srbiji.
„Ona je, naime, dobro znala prepoznati i odabrati među kadrovima u našoj stranci, najvrednije. Priznanje je to i za celu hrvatsku zajednicu u i Srbiji za brojna postignuća koja smo u proteklih nekoliko godina ostvarili“, navodi se na Fejsbuk profilu DSHV-a.
Nosilac 11. izborne jedinice je državni sekretar Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Hrvatske Zvonko Milas, a Jasna Vojnić se nalazi na petom mestu. Pored njih na HDZ-ovoj izbornoj listi za dijasporu nalazi se još 12 imena: Nevenko Barbarić (BiH), Radoje Vidović (BiH), Dario Pušić (BiH), Vlatka Martinović (BiH), Ana Andrić (BiH), Mate Omazić (BiH), Nataša Pavić (BiH), Ivan Gugan (Mađarska), Daniela Miloš (BiH), Ljubomir Majdandžić (BiH), Veselko Jovanović (Njemačka) i Rajka Đerek-Mikulić.
U posljednjem sazivu Hrvatskog sabora izborna jedinica za dijasporu imala je tri saborska zastupnika.
Glasanje na predstojećim parlamentarnim izborima u Hrvatskoj za hrvatske državljane u Srbiji biće održano u utorak, 16. i sredu 17. aprila od 7 do 19 časova, na dva biračka mesta: u Konzularnoj kancelariji Ambasade Hrvatske u Beogradu i u Generalnom konzulatu Hrvatske u Subotici.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.