Povodom održavanja 29. Festivala evropskog filma „Palić“, Otvoreni univerzitet Subotica organizuje digitalnu uličnu igru tj. nagradno takmičenje koje će se na ulicama Subotice odvijati do 20. jula, a učesnici imaju priliku da osvoje vrednu nagradu – laptop računar.
Da biste učestvovali u igri i nagradnom konkursu, potrebno je da na svom mobilnom telefonu otvorite stranicu www.tvojfilm.rs i krenete tragom od prve lokacije u igri. Potrebno je da pre početka uključite geolokaciju i sledite instrukcije, a zadaci se uključuju automatski kada dođete na traženu lokaciju – prva je na Železničkoj stanici, odakle započinje šetnja gradom. Ukoliko ste u mogućnosti, ponesite i slušalice zarad potpunijeg doživljaja. Ako uspete da pronađete sve lokacije, odgovorite na sva pitanja a zatim uradite i poslednji zadatak – laptop računar može biti vaš.
Inspirisana evropskim filmom, ulična igra „U kom filmu igraš?“, koja je ujedno i svojevrstan psihološki test, predstavlja inovativnu formu zabave, a zasnovana je na geolokaciji mobilnog telefona: igrači se kreću po centru grada, laganom kratkom šetnjom posećuju 8 lokacija na kojima se nalaze zadaci i gledaju video-klipove inspirisane filmovima dobitnika nagrade „Aleksndar Lifka“, pokušavajući da reše misteriju gde je nestao poznati subotički glumac Marko, koga glumi Vladimir Grbić.
Pored Grbića, u projekat su bili uključeni i drugi subotički glumci – Stefan Orovec, Kristina Jakovljević, Zoran Bučevac, Andor Kovač Nemeš, Viktorija Palfi, Arpad Černik, Uroš Mladenović i Srđan Sekulić. Video-produkciju potpisuje Dinovizija, dok je igru osmislila i za Festival evropskog filma „Palić“ proizvela beogradska agencija NextGame, jedan od retkih digitalnih kolektiva u zemlji specijalizovan za hibridne projekte koji se dešavaju i u javnim gradskim prostorima i u digitalnom okruženju.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.