Pokret građanske Subotice (PGS) postavio je danas pitanje lokalnoj samoupravi zbog čega građani plaćaju visoke račune za grejanje kad JKP „Subotička toplana”, kako kažu, radi po principu toplo-hladno.
Iz ove organizacije podsećaju da je „Subotička toplana” počela grejnu sezonu sa zakašnjenjem zbog radova na nadvožnjaku kod „Patrije” vezanih za izgradnju brze pruge Beograd-Budimpešta, te je grejanje krenulo početkom novembra sa niz poteškoća, uglavnom na toplotnim stanicama u zgradama.
„Vazduširanje nije rađeno kao prethodnih godina, pa su usledili telefonski pozivi dispečeru ’Toplane’, nakon čega se vazduširanje vršilo selektivno. Međutim, i posle toga, u većini zgrada su i dalje hladni radijatori većim delom tokom dana i noći”, tvrde iz PGS-a, navodeći da su iz „Subotičke toplane” dali objašnjenje da su dobili nalog da, kada je spoljna temperatura iznad 14 stepeni Celzijusa, obustave isporuku toplotne energije u celom gradu, sve dok se spoljna temperatura ne spusti ispod određenog minimuma.
Problem, međutim, nastaje nakon ponovnog uključenja, navode iz PGS-a, kada su radijatori i dalje hladni, uz objašnjenje dispečer-centra da je potrebno četiri sata da bi radijatori bili topli.
Zato iz Pokreta građanske Subotice postavljaju pitanje zašto građani plaćaju visoke račune kad „Subotička toplana” radi po principu toplo-hladno.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.