Na novoj fontani u Subotici, vrednoj oko milion evra, posle nekoliko dana od svečanog otvaranja, pojavile su se pukotine i ulegnuća.
Nova parterna fontana, koja ima ukupno 77 prskalica raspoređenih u pet koncentričnih krugova, svečano je puštena u rad u utorak, 11. avgusta.
Gradonačelnik Bogdan Laban tom je prilikom rekao da je, zahvaljujući novoj fontani i uređenju trga, Subotica dobila izgled kakav grad te veličine i zaslužuje, a pre svega “na radost njenih građana”.
“Sve projekte koje smo pokrenuli, uglavnom smo i završili, a ono što nas u narednom periodu očekuje, jeste završetak izgradnje Akva parka na Paliću”, naveo je tada Laban.
Radovi na rekonstrukciji dela gradskog trga i izgradnji nove fontane trajali su od februara do avgusta, a vrednost investicije bila je 123,5 miliona dinara.
Nova fontana je izgrađena na mestu stare, Zelene fontane, koja je bila jedan od simbola Subotice.
Zelena fontana od „žolnai“ keramike je po nacrtu beogradskog arhitekte Svetislava Ličine izrađena 1971. godine, ali je sve do 1985. bila smeštena u dvorištu Gradske kuće jer je njeno postavljanje bilo skupo.
Građani i stručna javnost su se početkom godine pobunili protiv rušenja stare i izgradnje nove fonatane.
3 Komentara na
“Počela da propada nova fontana: Drži vodu dok majstori odu (FOTO-GALERIJA)”
Anonimni
Kojim jezikom pričaš?
Svi koji vladali ovde ostavili neke uspomene za buduce generacije. Dok smo bili Szabadka izgradjene su: gradska kuca, muzicka skola gimnazije muski i zanski, posta , vele lepe zgrade , jevrejska crkva i ostale crkve kojima i danas mozemo faliti. Naravno i pozoriste gde su nastupili svetom poznati glumci od ove zgrade mi danas uspeli da napravimo nesto sto jos godinama ozbiljno gradimo i radimo, mene se cini mojoj glupoj glavi da ce biti zbog silni prozora neka topla leja za uzgoj paprike, paradajsa, krastavca, jer taj deo prema korzou ne lici na stil okolni reprezentativne objekte, pozoriste proslo kao i pokrajina polako rusili preneli u ciglanu delom porusili i sada kao i za pokrajinu mozemo napisati da nije to ni potrebno, Sva sreca da jos uvek mozda i nazalost po nekima imamo neke fanatike koji jos zele i pored ovakvi odlicni uslova da budu glumci, glumice cak i da nastupaju, ali dosta o ovome sada cemo graditi nesto kolosalno na Palicu. Da nabrojim sta je uradjeno za ovi 100 godina od kada smo postali Subotica nesto vredno sa cime mozemo faliti oni koji ce ziveti za 100 godina, u teskoj sam polozaju u nezgodnoj situaciji no pa sta vicem na sebe pa pisi vec, hm… pa, pa sokol dom ali to nije u stilu Szabadka to je stil Subotice ruglo nije u harmoniji sa okolinom treba porusiti , pisi dalje vicem na sebe a sta da pisem, pa zelena fontana — davno propala sa vladarima tadasnji nase opstina, a plava jos radi da to je mozda jedino za naredni ako sreca sluzi za 10 godina i ova danasnja od granita za milijun evra da, da kazem ja zivela nedlju dana kao — kako bi trebalo da traju pozicije odredjeni nadam se da ce g. A. Vucic predsednik nase drzave Doci da vidi ovo svetsko cudo i makne sa pozicije sve one koji su ucestvovali u ostvarenju ove kolosalne ideje. A sta jos izgradjeno koje objekti koje zgrade za pohfalu, da limenke one su svetsko cudo i stanovi od 40 kvadrata, ali ni jedna ni slucajno sa kojom bi mogli nasi unuci faliti. Proci ce i Subotica kao pozoriste kao Pokrajina nije to ni potrebno pored granice, proci ce kao privatne kuce u Srbiji ostace sve prazno, jer deca ni slucajno ne zele da se vrate pitajte njih ja to vrlo cesto pitam odgovor je ni slucajno, to kazu i na srbskom jeziku. Ako sam neko ostvarenje iz Subotice izostavio Vi dopunite, za Szabadku ne treba to se vidi ako danas na brzinu nisu porusili.
Danas smo bili u Subotici, fontana ne radi. Isključili su vodu jer naravno nešto ne valja. I više nego je vidljivo da fontana i okolna infrastruktura ne vrede pomenutog novca. Klasično pranje para u Srbiji!
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.