Predsednik Skupštine Vojvodine i Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) Ištvan Pastor je izjavio da je situaciju sa migrantima u pograničnim mestima duž severne granice Srbije, a povodom poslednjih akcija policije, znatno bolja, ocenjujući da je Srbija „počela da se ponaša kao odgovorna država na čitavoj svojoj teritoriji“.
„Normalno je očekivanje svakog građanina Srbije da njihovu bezbednost, imovinu i njihovu decu zaštiti država. Mi sada vidimo da se to dešava i sa svoje strane treba u tome da pomognemo policiji“, rekao je Pastor za Subotički mađarski radio, a prenosi RTV Panon.
Kada je u pitanju finansiranje važnih projekata u Subotici, on je pomenuo i koalicioni sporazum između Srpske napredne stranke i Saveza vojvođanskih Mađara koji, kako je ocenio, sadrži dugu listu dogovorenih prioriteta i ima veliki broj elemenata.
„Uverili smo se da projekti na koje se fokusiramo i za koje argumentovano možemo da kažemo da su važni, za njih se može obezbediti novac. Kao primer navodim akva park za koji je obezbeđeno 480 miliona dinara. Kada vidimo da su Subotica i Palić ove godine, od januara do početka oktobra, ostvarili 98 hiljada noćenja, 30 odsto više nego prošle godine, onda vidimo da tu nije reč samo o ulaganju u kupalište, već u čitavu okolinu kako bi se Palić vratio na turističku mapu“, naveo je Pastor.
On je najavio da je u petak, 16. decembra, zakazana konstitutivna sednica Mađarskog nacionalnog saveta gde se očekuje izbor Arpada Fremonda za predsednika ovog tela.
„U narednom periodu, Mađarski nacionalni savet ima zadatak da donese niz ne samo operativnih odluka koje se tiču funkcionisanja različitih ustanova i organizacija, već i dugoročni program razvoja zajednice u oblasti informisanja, obrazovanja i kulture“, kazao je Pastor.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.