Predsednik Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) Ištvan Pastor je večeras, nakon održanog sastanka sa rukovodiocima pet mađarskih pozorišta u Vojvodini, naveo na svom Fejsbuk profilu da je sastanak protekao u „duhu potpunog razumevanja“ i najavio nastavak razgovora za dve nedelje.
Pastor je ocenio da je dvosatni sastanak na kom su prisustvovali predsednik Mađarskog nacionalnog saveta i čelnici mađarskih pozorišnih u Vojvodini bio sadržajan, otvoren uz mnoga pitanja.
„Dokazano je da iako stvari posmatramo iz drugačije perspektive, rukovodioci pozorišta i političari mogu govoriti o tako važnim stvarima kao što je budućnost mađarskih pozorišta u Vojvodini“, smatra Pastor.
On je najavio da se razgovori nastavljaju za dve nedelje kada će rukovodioci pozorišta izneti svoje buduće srednjoročne planove.
Da podsetimo, ranije danas je u prostorijama Mađarskog nacionalnog saveta (MNS) predata peticija sa 1.300 potpisa podrške građana Salašarskom pozorištu čija je turneja prekinuta krajem jula zato što je predsednik MNS-a zatražio da se predstava otkaže uz ocenu da je turneja ovog pozorišta „neprihvatljiva“ zbog navodno neadekvatnog rečnika u najnovijem komadu „Kazimir i Karolina“.
Jedan Komentar na
“Pastor o sastanku sa predstavnicima mađarskih pozorišta u Vojvodini: U duhu potpunog razumevanja”
“Duh” o kome se zbori u ovoj prelijepoj pomirbeno-nazdravičarskoj storiji proizišao je, mnijem, samo od Oca Pásztora, a ne i od Sina Pásztora.
Da je i Sinček umiješan to bi bilo posve heretički i skroz-naskroz nedopustivo s obzirom na ortodoksiju koja je preovlađujuća u ovdašnjim većinskim “teatrima”.
I, kao što se dade vidjeti –
“On je najavio da se razgovori nastavljaju za dve nedelje kada će rukovodioci pozorišta izneti svoje buduće srednjoročne planove.”
– komeNdija se nastavlja.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.