NAUČNI SKUP I IZLOŽBA POSVEĆENA SLIKARU TORNJAI JANOŠU (1869–1936)

NAUČNI SKUP I IZLOŽBA POSVEĆENA SLIKARU TORNJAI JANOŠU (1869–1936)

Objavio: Magločistač

18.02.2020

Kategorija: Subotica

U sredu, 19. februara, s početkom u 12 sati, u Gradskom muzeju Subotica otvara se izložba “Tornjai u Subotici”, koju ova ustanova kulture realizuje u saradnji sa Muzejom “Janoš Tornjai” iz Hodmezevašarhelja.

Pozdravnu reč održaće mr Ištvan Hulo, direktor Gradskog muzeja Subotica, dok će izložbu otvoriti dr Imre Nađ, istoričar umetnosti i direktor u penziji Muzeja „Janoš Tornjai” u Hodmezevašarhelju.

Kustos izložbe je dr Olga Kovačev Ninkov, istoričar umetnosti i muzejski savetnik Gradskog muzeja u Subotici.

Nakon otvaranja izložbe, biće održan i naučni skup “Tragom zajedničke umetničke baštine”, na kom će učestvovati dr Imre Nađ (Rani period slikarstva Janoša Tornjaija), potom Viktorija Terendi, etnolog Muzeja „Janoš Tornjai” u Hodmezevašarhelju (Tornjai, kolekcionar. O etnološkoj kolekciji slikara), Vera Nađ, etnolog, muzejski savetnik u penziji Muzeja „Janoš Tornjai” u Hodmezevašarhelju: (Kolonija Majolika u Hodmezevašarhelju), te Ilona Pajić, dipl. tehnolog, rukovodilac proizvodnje građevinskog materijala, Wienerberger doo Kanjiža (Majolika iz Kanjiže). Voditelj naučnog skupa biće dr Olga Kovačev Ninkov.

Tokom programa je obezbeđeno simultano prevođenje, a ulaz je besplatan.

Izložba i naučni skup se realizuju u okviru IPA programa “Tragom zajedničke umetničke baštine (HUSRB/1602/31/0050), čiji su partneri Gradski muzej Subotica i Reformatske zajednice u Ujtemplomu iz Hodmezevašarhelja.

Izložba “Tornjai u Subotici” biće otvorena do 31. maja ove godine.

 

 

 

 

(Magločistač)

 

 

 

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.