Nacionalna služba za zapošljavanje raspisala je 14. februara javne pozive, odnosno, konkurse u cilju realizacije programa i mera aktivne politike zapošljavanja predviđenih Programom rada za 2018. godinu, saopštili su danas iz subotičke filijale NSZ-a.
Akcionim planom zapošljavanja za 2018. godinu, koji je usvojila Vlada Srbije, predviđeno je da za aktivne mere zapošljavanja ove godine bude izdvojeno 3,65 milijardi dinara iz sredstava Nacionalne službe, kao i dodatnih 550 miliona dinara za osobe sa invaliditetom.
Svi javni pozivi i konkursi su otvoreni do 30. novembra 2018. godine, osim Javnog konkursa za organizovanje sprovođenja javnih radova na kojima se angažuju nezaposlena lica i Javnog konkursa za organizovanje sprovođenja javnih radova na kojima se angažuju nezaposlene osobe sa invaliditetom, koji su otvoreni do 2. aprila 2018. godine, kao i Javnog poziva nezaposlenima za dodelu subvencije za samozapošljavanje i Javnog poziva nezaposlenima romske nacionalnosti za dodelu subvencije za samozapošljavanje, koji su otvoreni do 16. aprila 2018. godine.
Javni pozivi i konkursi Nacionalne službe za zapošljavanje objavljeni su u publikaciji „Poslovi“, broj 764/765, i na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje, gde zainteresovani mogu naći detaljnije informacije o programima, visini iznosa sredstava, dužini trajanja, uslovima učešća, dokumentaciji koja se prilaže uz zahtev za učešće u programu, o pravima i obavezama korisnika, rokovima za podnošenje zahteva i donošenje odluke i druge informacije.
Takođe, informacije o javnim pozivima i konkursima sva zainteresovana lica mogu dobiti i u svakoj organizacionoj jedinici Nacionalne službe za zapošljavanje ili putem Pozivnog centra NSZ-a – pozivom na broj 0800/300-301 (besplatan poziv iz fiksne telefonije).
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.