Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) su u okviru opsežne akcije suzbijanja iregularnih migracija rasvetlili krivično delo trgovina ljudima za koje se sumnjiče dve osobe ranije uhapšene zbog sumnje da su izvršile krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi, saopštili su iz MUP-a.
Subotičani Z.B. (1993) i M.K. (1989) su, kako se sumnja, na području Subotice organizovali prostituciju tako što su vrbovali devojke koristeći njihovu tešku materijalnu situaciju i primoravali ih na seksualni odnos sa migrantima. Njih dvoje su u jednomesečnom pritvoru zbog sumnje da su u proteklih šest meseci za novac pružali smeštaj iregularnim migrantima.
“Od početka akcije suzbijanja iregularnih migracija koja je po nalogu ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića pokrenuta 27. oktobra, a kojom rukovodi pomoćnik direktora policije general policije Dejan Luković, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova pronašli su 6.601 iregularnog migranta.
Detaljnom pretragom terena pronašli su 31 automatsku pušku, 12 pištolja i 3.227 komada municije različitog kalibra. Više stotina policijskih službenika je kontrolisalo 156.803 vozila, a u ovoj akciji zadržano je 277 osoba zbog različitih krivičnih dela”, podsećaju iz MUP-a.
Kao rezultat ove akcije, dodaje se, podneto je 40 krivičnih prijava za krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi, 29 krivičnih prijava u vezi sa oružjem, 13 krivičnih prijava za krivično delo neovlašćeno bavljenje određenom delatnošću, 9 krivičnih prijava za neovlašćeno držanje opojnih droga, kao i više krivičnih prijava za druga krivična dela.
Osim toga, podneto je 649 prekršajnih prijava iz Zakona o strancima i 247 za prekršaje iz Zakona o graničnoj kontroli.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.