Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske podržalo je danas predsednika Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV) Tomislava Žigmanova, nosioca izborne liste „Zajedno za Vojvodinu – Vojvođani“.
„Važno je da svi pripadnici hrvatske zajednice u Srbiji iskoriste svoje demokratsko pravo i izađu na predstojeće izbore i da glasuju za listu na kojoj je istaknut kandidat Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini Tomislav Žigmanov, koja je dobila podršku hrvatskih legitimnih političkih predstavnika okupljenih u Hrvatskom nacionalnom veću u Srbiji, ali i većine političkih i društvenih institucija koje okupljaju Hrvate iz te države“, navodi se u pismu podrške.
Dodaje se da bi se političkim predstavljanjem, kroz ostvarenje parlamentarnog statusa, osigurala uključenost predstavnika i institucija hrvatske nacionalne manjine u političke procese koji ih se neposredno tiču.
Kako navodi ovo ministarstvo, u ovim izazovnim vremenima je više nego ikada potrebno jedinstvo kako bi Hrvati ostvarili što bolji izborni rezultat i tako ostvarili povoljniji politički status.
„Posebno zbog činjenice da su ovi izbori još jedni izbori na kojima Srbija ne ispunjava najznačajnije odredbe iz bilateralnog sporazuma o uzajamnoj zaštiti nacionalnih manjina potpisanog 2005. godine. Vlada Hrvatske nastavit će insistirati na implementaciji odredbi iz spomenutog sporazuma i pritom podsećamo kako su dobrosusedski odnosi i vladavina prava temelj današnjeg procesa pristupanja država kandidata u Evropsku uniju“, napominju.
Dodaje se da će Vlada Hrvatske nastaviti intenzivno sarađivati sa hrvatskim političkim predstavnicima i da će pružiti snažnu političku i materijalnu podršku hrvatskoj nacionalnoj zajednici u Srbiji kako bi ona očuvala svoj nacionalni identitet i svoju bogatu kulturnu tradiciju i baštinu.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.