Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić je danas u razgovaru sa meštanima Mesne zajednice „Makova sedmica“ u Subotici izjavio da je u poslednja tri meseca 6.278 migranata dislocirano iz Subotice, da se svakodnevno hapse krijumčari, i da im se oduzima oružje.
On je naveo, kako prenosi RTS, da je na teritoriji Subotice angažovano više od 1.400 policajaca, te da su prisutni i policajci Fronteksa – njih 75.
„Od kraja februara do početka juna ove godine, samo na ovom području, postupano je prema 7.341 iregularnom migrantu, a podneto je 229 krivičnih i 746 prekršajnih prijava. Tokom ova tri meseca dislocirano je u prihvatne centre 6.287 iregularnih migranata. Obavljena je kontrola 44 objekta smeštaja i oduzeto 39 komada vatrenog oružja“, precizirao je ministar Gašić.
Naglasio je da je policija u tom periodu privremeno, do okončanja sudskog postupka, oduzela 41 putničko vozilo od osoba koje su se bavile ilegalnim prevozom migranata, te da je nedavno uhapšena i osoba koja im je prodavala oružje.
Gašić je ukazao da je broj iregularnih migranata značajno manji i da ih je na granici sa Mađarskom, u odnosu na prošlu godinu, manje za 44,8 odsto, ali da je problem u tome što se migranti iz prihvatnih centara vraćaju na lokacije prema granici.
Razgovor sa građanima je usledio nakon poslednja dva oružana sukoba koja su se dogodila na Tresetištu u Subotici, u blizini Makove sedmice i srpsko-mađarske granice.
Stanovnici Makove sedmice su zatražili od ministra policije Bratislava Gašića da se ilegalni migranti stave pod kontrolu, ali i da se očisti pogranični kraj od krijumčarskih grupa.
Oni su rekli da zbog pucnjave i obračuna između krijumčarskih grupa brinu za sopstvenu, ali i za bezbednost svoje dece.
Građani su kazali da taksisti iz drugih gradova, iz Sombora, Apatine, Beograda, Novog Sada dovoze migrante u Suboticu, na šta je ministar odgovorio da se nikome to ne može zabraniti, ali i da se nikome neće dozvoliti da ugrozi bezbednost građana.
Meštani su pohvalili prisustvo policajaca u ovom kraju, dodaje se.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.