Marinković: Građani i dalje na svoju odgovornost mogu da ulaze u šume u okolini Subotice

Marinković: Građani i dalje na svoju odgovornost mogu da ulaze u šume u okolini Subotice

Foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

27.12.2023

Kategorija: Subotica

Izvršni direktor za šumarstvo, ekologiju i razvoj JP „Vojvodinašume“ Marko Marinković izjavio je za Magločistač da je poslednjih meseci policija svakodnevno prisutna zbog čega je značajno smanjen broj migranata i incidenata u šumama u okolini Subotice, ali da građani i zaposleni u ovom preduzeću i dalje na svoju odgovornost mogu da ulaze u šumu.

Prema njegovim rečima, šume u okolini Subotice ni u jednom periodu nisu bile bez prisustva migranata.

„U poslednja dva do tri meseca primetno je svakodnevno prisustvo policijskih snaga i značajno je redukovan broj migranata i incidenata. Međutim, i dalje je naglašeno od strane policije da se u šumu ulazi na sopstvenu odgovornost, i da ne mogu našim zaposlenima da garantuju bezbednost“, naveo je Marinković.

Istakao je da čuvarska služba u Šumskoj upravi „Subotica“ nije bila u mogućnosti da sagleda, a još manje proceni ili tačno utvrdi obim štete nastale boravkom migrantske populacije u šumi.

Svi radovi na pošumljavanju crnog bora ove jeseni u Gazdinskoj jedinici „Subotičke šume“ koja se prostire na 21,79 hektara, dodao je, obavljeni su uspešno.

„Radili smo na sopstvenu odgovornost, bez bezbednosne podrške policije. Ovo je manja površina, pa smo se mogli organizovati“, kazao je Marinković.

Napomenuo je da situacija ni sada nije u potpunosti bezbedna za radnike ovog preduzeća.

„Naš posao podrazumeva prisustvo u svakom delu šume, što je dodatna opasnost zbog skrivenih delova gde nema civila u svakodnevnoj šetnji ili prolazu“, ocenio je Marinković.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.