Mađarski pokret (MP) uputio je danas kritike na račun Balinta Pastora, predsednik Skupštine grada Subotice, koji je u ponedeljak organizovao sastanak na kom su bili prisutni predstavnici Naftne industrije Srbije (NIS) i članovi saveta mesnih zajednica “Hajdukovo”, “Palić” i “Šupljak” s ciljem da NIS informiše građane ovih naselja o planiranim radovima u budućnosti, a da o tom sastanku prethodno ni u kom obliku nisu bili obavešteni ni građane ni predstavnike medija.
“Na taj način ljudi, koji već mesecima čekaju odgovore od strane NIS-a i od gradske vlasti o radovima u blizini ekološki zaštićenih zona, nisu dobili priliku da prisustvuju sastanku i nisu mogli postaviti svoja pitanja nadležnima. Umesto njih su prisustvovali isključivo predstavnici SVM i SNS koji su izašli na izbore za mesne zajednice na kojima je izlaznost bila oko 17% i koji su već prethodnih godina dovoljno puta dokazali svoju nesposobnost, kada je u pitanju odbrana svojih građana od NIS-a. Iz naknadnog saopštenja za medije tako nismo dobili odgovor na najvažnije pitanje: kakva dodatna ekološka opterećenja, povećanog teretnog saobraćaja i zagađenja će prouzrokovati dalji radovi?“
Stav Mađarskog pokreta je da je neprihvatljivo da u vezi radova koji se realizuju bez procene uticaja na životnu sredinu, u neposrednom komšiluku nastanjenih i ekološki zaštićenih područja, umesto rešavanja problema “nadležni nude obnovu dečjih igrališta i lažnu propagandu a istovremeno rizikuju budućnost naše dece i naših unuka”.
“Građani Subotice i okolnih naselja imaju pravo na objašnjenje kakve će biti posledice probnih bušenja NIS-a na stanje pijaće vode i naših jezera, posebno zbog činjenice da na velikom području dotičnih naselja, bez obzira na obećanja, još uvek nema mogućnosti priključivanja na gradsku vodovodnu mrežu”, navodi se na kraju.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.