Lokalni ombudsman Grada Subotice: Građani da podnesu izjašnjenje na opomenu zbog dugovanja po osnovu naknade za odvodnjavanje

Lokalni ombudsman Grada Subotice: Građani da podnesu izjašnjenje na opomenu zbog dugovanja po osnovu naknade za odvodnjavanje

Foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

21.12.2021

Kategorija: Subotica

Ovih dana, kancelariji Lokalnog ombudsmana Grada Subotice obratio se veći broj građana zbog pristiglih opomena od Javnog vodoprivrednog preduzeća “Vode Vojvodine”, koje su dostavljene na osnovu rešenja izdatih od strane Ministarstva finansija – Poreske uprave za dospele i neizmirene obaveze po osnovu naknade za odvodnjavanje od fizičkih lica za period do 31.12.2016. godine.

“Građanima koji imaju nedoumice po osnovu dugovane naknade, predlažemo da podnesu izjašnjenje na opomenu, tj. da zatraže dostavu podataka, odnosno rešenja Ministarstva finansija – Poreske uprave i analitičke kartice, u zakonskom roku od 5 dana od dana prijema opomene. Na taj način mogu da rasprave sporna pitanja o dospeloj i neizmirenoj naknadi za odvodnjavanje, jer se iz opomene ne može utvrditi koji je pravni osnov za dug, na koje se zemljište odnosi, na koju površinu i za koji period, odnosno da li je potraživanje zastarelo”, navodi se u saopštenju za javnost.

U kancelariji Lokalnog ombudsmana Grada Subotice građani mogu preuzeti formular izjašnjenja na opomenu, dodaje se, a biće im po potrebi pružena stručna pomoć.

Takođe, prijem građana od strane lokalnog ombudsmana i njenih zamenica se nastavlja u prigradskim mesnim zajednicama, prema utvrđenom rasporedu, pa se građani mogu obratiti lokalnom ombudsmanu i njenim zamenicama po ovom pitanju i u prigradskim mesnim zajednicama.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.