LDA Subotica: Regionalna panel-diskusija o zapošljavanju mladih 18. aprila u Gradskoj kući

LDA Subotica: Regionalna panel-diskusija o zapošljavanju mladih 18. aprila u Gradskoj kući

Izvor: Pixabay.com

Objavio: Magločistač

15.04.2024

Kategorija: Subotica

U četvrtak, 18. aprila, u Gradskoj kući u Subotici biće održana regionalna panel-diskusija pod nazivom “Zapošljavanje mladih je na dnevnom redu – izazovi i perspektive za lokalne samouprave”.

Ovaj tematski panel se realizuje u sklopu projekta “Urbana kultura povezuje mlade na Zapadnom Balkanu”, čiji su nosioci Centar lokalne demokratije (LDA) iz Subotice, Udruženje “AktivUm” iz Kumanova, i Agencija za lokalnu demokratiju iz Nikšića, a pridruženi partneri Grad Subotica, Opština Kumanovo i Opština Nikšić.

Inicijativa je deo regionalnog ReLOad 2 programa koji implementira UNDP uz finansijsku podršku EU, a cilj projekta je podsticanje mobilnosti i angažovanja mladih u regionalnoj saradnji i razmeni dobre prakse u oblasti njihovog ekonomskog osnaživanja i zapošljavanja, sa posebnim akcentom na unapređenju znanja i preduzetničkih veština mladih za razvoj start-apova u ICT sektoru, te popularizaciji inovativne promocije lokalnog kulturnog nasleđa kroz unapređenje regionalne saradnje i razmenu dobre lokalne prakse u tri grada.

Regionalni tematski panel koji će biti održan u Subotici okupiće relevantne predstavnike tri lokalne samouprave, ali i predstavnike poslovnog sektora, obrazovnih institucija, organizacija civilnog društva i organizacije mladih, kao i lokalne medije, a u glavom fokusu ove uvodne konferencije biće lokalne razvojne strategije, omladinske politike, zapošljavanje i otvaranje novih radnih mesta za mlade, te prezentacija dobrih praksi.

Početak panel-diskusije zakazan je za 11 sati.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.