Okrugli sto “Ka novom dijalogu o pomirenju u regionu Zapadnog Balkana – izazovi i perspektive” sutra u Tavankutu 

Okrugli sto “Ka novom dijalogu o pomirenju u regionu Zapadnog Balkana – izazovi i perspektive” sutra u Tavankutu 

Foto: MD/Magločistač

Objavio: Magločistač

27.10.2022

U organizaciji Centra lokalne demokratije (LDA Subotica), u petak, 28. oktobra, u prostorijama Hrvatskog prosvjetnog društva “Matija Gubec” u Tavankutu, održaće se okrugli sto na temu “Ka novom dijalogu o pomirenju u regionu Zapadnog Balkana – izazovi i perspektive”.

Od panelista, svoje učešće su potvrdili Milan Ivanović ispred Centra za strateške studije (Osijek, Hrvatska), politikolog Duško Radosavljević (Fakultet za pravne i poslovne studije “Dr Lazar Vrkatić”, Novi Sad), publicista Goran Kaluđerović (Novi Sad), te sociolog Boško Kovačević (Subotica).

Okrugli sto počinje u 15 sati, a prethodno će biti održan i program obuke za članove Saveta za međunacionalne odnose Grada Subotice.

Centar lokalne demokratije (LDA Subotica) je osnovan sporazumom između Grada Subotice i Saveta Evrope 1993. godine i od tada deluje kao lokalna organizacija civilnog društva koja pokreće brojne inicijative koje doprinose stvaranju i negovanju osećaja pluralističkog identiteta grada zasnovanog na uvažavanju kulturne i nacionalne raznolikosti stanovništva.

Izgradnja poverenja, socijalna kohezija i solidarnost zajednice, stvaranje javnog prostora i usluga dostupnih svima koji promovišu jednakost i inkluzivno kreiranje politika su među osnovnim vrednostima koje su dosledno protkane u svim do sada sprovedenim inicijativama LDA Subotica.

Okrugli sto se realizuje u sklopu inicijative “Svi naši tornjevi”, koju LDA Subotica sprovodi u saradnji sa lokalnim organizacijama civilnog društva. 

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.