Skupština grada Subotice izmenila je na današnjoj vanrednoj sednici odluku o Postupku privatizacije Javnog preduzeća Radio Subotica, koja će se sprovesti kroz model prodaje stoprocentnog kapitala procenjenog na skoro 4,85 miliona dinara, ili nešto preko 40.000 evra.
Time je prethodno doneta, pa izmenjena odluka usklađena sa nedavno usvojenim izmenama i dopunama Zakona o privatizaciji, kojima je rok za privatizaciju medija pomeren na 31. oktobar ove godine.
Gradonačelnik Subotice Jene Maglai najavio da će lokalna samouprava rebalansom budžeta predvideti sredstva za finansiranje ovog produzeća i u naredna četiri meseca.
Po njemu, u ovom momentu niko ne može da kaže na koji način će sudbina ovog preduzeća biti rešena u datom roku.
“To je po meni nedokučivo da li će biti ili neće biti. I onda kada je donet zakon je rečeno da će sigurno do 30. juna da se ovaj postupak završi, a evo došli smo do te situacije da nije to odrađeno. Šta će se desiti u sledeća četiri meseca mislim da to niko ne može sa sigurnošću da kaže unapred”,rekao je Maglai nakon sednice.
On je dodao da se u Gradskoj upravi i Kabinetu gradonačelnika niko nije interesovao za kupovinu ovog preduzeća.
Predsednik Odborničke grupe opozicione Demokratske stranke Slavko Parać kaže da su podrškom ovoj odluci pokazali njihov odnos prema instituciji koja postoji gotovo pola veka, slušaocima i zaposlenim u Radio Subotici.
Ova odluka ne rešava problem zaposlenih koji su trebali da ostanu bez posla za pet dana, a na ovaj način će ostati bez posla za četiri meseca i pet dana ili možda za koji mesec duže. Problem rešava samo promena medijskih zakona, a to što je sada delimično promenjen znači da može da se menja“ rekao je Parać.
On je kritikovao način na koji ne doneta odluka, rekavši da je doneta u zadnji čas, dan nakon roka, te da je izrađena nestručno, aljkavo i bahato.
Izvor: Tanjug
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.