Izložba Hybrid Choices: Art, Nature, Technology od petka, 10. decembra, u Savremenoj galeriji Subotica

Izložba Hybrid Choices: Art, Nature, Technology od petka, 10. decembra, u Savremenoj galeriji Subotica

Objavio: Magločistač

06.12.2021

Kategorija: Subotica

U petak, 10. decembra, sa početkom u 18 sati, u Savremenoj galeriji Subotica biće otvorena izložba Hybrid Choices: Art, Nature, Technology, na kojoj će svoje radove predstaviti Stevan Kojić, Arpad Pulai, Tijana Radenković, i Adrien Ujhazi.

Ova četiri umetnika u svojim umetničkim praksama na inovativan i autentičan način koriste prirodne i biomaterijale i/ili primenjuju naučno-tehnološke principe. Pored istraživačkih umetničkih praksi, njih povezuje i bavljenje temama poput odnos čoveka prema prirodi, održivost, suživot s prirodom i zauzimanje za ekološke vrednosti. Teme i problematike kojima posvećuju svoja istraživanja i radove su širokog spektra: od biomimikrije, preko bioarta i biosonifikacije do eko-tehnoloških sistema.

Tijana Radenković (1991, Kraljevo) Završila je osnovne i master studije na odseku za slikarstvo Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu. U istoj ustanovi završava doktorske umetničke studije 2021. godine. Samostalno je izlagala u Kraljevu, Beogradu, Košicama (Slovačka), Pezinoku (Slovačka), kao i na brojnim grupnim izložbama u Srbiji, Francuskoj, Nemačkoj, Italiji, Crnoj gori, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Slovačkoj. Učesnica je više projekata, umetničkih rezidencija i umetničkih kolonija. Svoje stvaralaštvo usmerava ka ispitivanju identiteta, percepcije ljudskog tela, lepote i ideala, a u poslednje vreme eksperimentiše i na polju bio-arta.

Újházi Adrienn (1995, Novi Sad) Osnovne i master studije slikarstva završava na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Samostalno je izlagala u  Novom Sadu, Beogradu, Subotici, Kikindi, Vrbasu, Apatinu. Aktivno učestvuje na izložbama, projektima i likovnim kolonijama u zemlji i inostranstvu. Članica je „Šok zadruge”, Híd Kör Art – kulturnog magazina za mlade na mađarskom jeziku u Novom Sadu, i SULUV-a. Svoje stvaralaštvo usmerava ka ispitivanju odnosa čoveka i same prirode, što obuhvata oblasti ekološke umetnosti i bioart-a u formi različitih vizuelnih medija.

Arpad Pulai (1986, Vrbas) Diplomirao je na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, na odeseku za dizajn tekstila. Samostalno je izlagao u Srbobranu, Beogradu, Nišu, Bačkoj Topoli, Opovu, Somboru, kao i na brojnim grupnim izložbama u Srbiji, Ukrajni, Slovačkoj. Dobitnik je nekoliko prestižnih nagrada. Osnivač je udruženja građana „Čunak” u Srbobranu. U svojim radovima se uglavnom bavi sociološkim temama, održivošću tekstilnog dizajna u okviru ekoloških, prirodnih materijala i reciklaže.

Stevan Kojić (1973, Kikinda) Diplomirao je i magistrirao na vajarskom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu. Završio je doktorske studije na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, gde je zaposlen kao redovni profesor na Katedri za nove likovne medije. Izlagao je na grupnim i samostalnim izložbama u Austriji, Bosni i Hercegovini, Češkoj, Crnoj Gori, Francuskoj, Hrvatskoj, Italiji, Japanu, Južnoj Koreji, Kanadi, Makedoniji, Nemačkoj, Rumuniji, SAD, Slovačkoj, Sloveniji, Švajcarskoj, Tajvanu, Turskoj, kao i u Srbiji. Umetničko polje interesovanja Kojića nalazi se u preseku nauke, umetnosti i tehnologije. Svoje interdisciplinarno istraživanje najčešće realizuje kroz interaktivne instalacije, digitalne animacije i fotografiju.

Kustoskinja izložbe je Tamara Kucor.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.