IZBEGLICE KOD ĐEVĐELIJE ZAŠIVAJU USNE IZ PROTESTA

IZBEGLICE KOD ĐEVĐELIJE ZAŠIVAJU USNE IZ PROTESTA

Objavio: Magločistač

23.11.2015

Kategorija: Subotica

Zbog odluke makedonskih vlasti da ne propušta ekonomske migrante, više muškaraca iz Irana, Kurdistana i Pakistana zašilo je sebi usta iglom i koncem, čime su poručili da ne odustaju od svojih namera da otputuju u neku od zemalja EU, javila je makedonska TV Telma.

Foto: REUTERS/Ognen Teofilovski

Foto: REUTERS/Ognen Teofilovski

Na makedonsko-grčkoj granici kod graničnog prelaza Bogorodica u blizini Đevdjelije i danas se sa grčke strane nalazi oko 1.000 migranata kojima makedonska policija ne dozvoljava ulazak u zemlju zato što ne dolaze sa ratom zahvaćenih područja.

Makedonska televizija javlja da se više izbegličkih porodica, pretežno sa decom i ženama, vratilo u Atinu, ali da na granični prijelaz Bogorodica pristižu novi migranti. Mediji prenose da nema većih napetosti na graničnoj liniji kod Đevđelije, ali i da su migranti iz zemalja kojima se ne dozvoljava ulaz u Makedoniju duž granične linije podigli na desetine šatora.Na ničijoj zemlji između Makedonije i Grčke blokirano je oko 1.300 ljudi. Deo migranata odbija i humanitarnu pomoć koja im se nudi – hranu, ćebad i vodu. Oni povremeno skandiraju “Nismo teroristi” i “Želimo slobodu”.

Prvo Slovenija, a potom Makedonija, Srbija i Hrvatska odlučile su prošle nedelje da ne propuštaju ekonomske migrante dajući prenodst nima sa ratom zahvaćenih područja.

Kako su objavili makedonski mediji, tokom jučerašnjeg dana je u Makedoniju ušlo ukupno 5.797 migranata što je rekord tokom proteklih meseci, kada je preko emigranata dnevno ulazilo u Makedoniju iz Grčke.

Izvor: Tanjug, Beta

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.