IPA projekti Mađarske i Srbije: Civilnom sektoru na raspolaganju 40 miliona evra

IPA projekti Mađarske i Srbije: Civilnom sektoru na raspolaganju 40 miliona evra

Objavio: Magločistač

16.05.2023

Kategorija: Subotica

U okviru IPA programa prekogranične saradnje Mađarska – Srbija otvorena su vrata za novi ciklus finansiranja projekata prekogranične saradnje. Samim tim, u toku je i prikupljanje predloga projekata. Organizacijama civilnog sektora je u okviru ovog poziva dostupno ukupno 40,05 miliona evra EU sredstava.

Sva zainteresovana neprofitna udruženja sa teritorije Vojvodine mogu da dobiju relevantne informacije o pravilima konkurisanja tokom info dana koji će biti organizovani u utorak, 16. maja, u Novom Sadu, i u sredu, 17. maja, u Kanjiži, kao i Segedinu i Baji u Mađarskoj.

16. maj 2023. od 10.00 časova – Novi Sad, Master Centar, Hajduk Veljkova 11, 21000 Novi Sad

17. maj 2023. od 10.00 časova – Kanjiža, Opština Kanjiža, Glavni Trg 1, 24420 Kanjiža

18. maj 2023. od 11.00 časova – Baja, Mađarska, Turisztikai Központ, Petőfi sziget 11, 6500 Baja

19. maj 2023. od 10.00 časova – Segedin, Mađarska, Hotel Novotel, Maros u. 1, 6721 Szeged.

Prezentacije će se u Srbiji održavati na srpskom, u Mađarskoj na mađarskom jeziku.

“Tokom ovih događaja biće predstavljena pravila konkurisanja u okviru prvog javnog poziva. Ulaz na info-dane je besplatan, ali je obavezna registracija za svaku pojedinačnu osobu koja želi da prisustvuje, maksimalno dve do tri osobe, s obzirom na već iskazano veliko interesovanje”, navodi se u pozivu.

Sve o javnom pozivu, pročitajte OVDE.

Zajednički sekretarijat iz Budimpešte i Antena ZS u Subotici stoje svim zainteresovanima na raspolaganju za dalja pitanja.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.