Grupa Subotičana pokrenula je na platformi “Kreni – Promeni” onlajn peticiju “Sačuvajmo igralište na Prozivci!”, a vezano za radove koji su započeli 31. jula u delu ovog naselja, na kom se nalazila zelena površina sa dečijim igralištem – zbog izgradnje još jednog puta.
“Da li su interesi investitora bitniji od suza naše dece, zapitali smo se kada su iznenada, bez najave, gradske službe u Subotici započele uništavanje dečijeg igrališta. Seču drveća, asfaliranje igrališta, uklanjanje spravi za igru sprovodili su uz prisustvo dece koja su to plačući posmatrala. Naime, da bi se ugurala još jedna višespratnica neophodno je da se izgradi saobraćanica koja će spojiti dve ulice i uništiti Maksi igralište. Radovi su započeti neverovatnom brzinom i sada smo u trci sa vremenom. Zato moramo reagovati odmah!”, navodi se u opisu peticije.
Revoltirani građani i građanke ističu dalje da ne žele da se njihova deca igraju pored puta i da udišu izduvne gasove, a smatraju i da je upitna njihova bezbednost, te pitaju ko će odgovarati ako neko dete potrči za loptom, ne razmišljajući o putu, jer je ovo do sada bilo bezbedno igralište.
Njihov cilj je da na ovaj način prikupe minimum 3.000 potpisa, a do sad je peticiju potpisalo 2.480 građana.
Peticija se može potpisati klikom na OVAJ LINK.
Peticija će potom biti predata zvaničnim predstavnicima Grada Subotice – gradonačelniku, predsedniku Skupštine grada, Sekretarijatu za građevinarstvo Gradske uprave, te Javnom preduzeću za upravljanje putevima, urbanističko planiranje i stanovanje Subotica, a nakon toga će biti organizovan i sastanak kako bi se razmotrili nardni pravni i vaninstitucionalni koraci, navodi se u pozivu.
“Subotičani, danas je brutalni investitorski urbanizam pogodio nas Prozivčane, a sutra se to može ponoviti u bilo kom drugom delu Subotice“, poručuju organizatori peticije “Sačuvajmo igralište na Prozivci!” na kraju.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.