Gradonačelnik Subotice Stevan Bakić predstavio je danas u Medija centru rezultate rada gradske vlasti u ovoj godini, kao i planove za naredni period. On je naveo da je „zavođenjem gvozdene discipline u budžetu Grada obezbeđeno 303 miliona dinara i da je za prvih sedam meseci ove godine realizacija budžeta bila 60,47 odsto.
On je podsetio da su rešeni i problemi vezani za ustanovu Apoteka “Subotica“ i da se vodilo računa i o statusu zaposlenih, a potpisivanjem ugovora sa dobavljačima Apoteke izmireni su i dugovi u iznosu od 133 miliona dinara.
Dodao je da je krajem decembra 2020. godine izvršena još jedna pozajmica sredstava sa konsolidovanog računa trezora Grada u iznosu od 150 miliona dinara.
„Taj dug smo vratili u maju ove godine. Obezbeđena su sredstva u visini od 33 miliona dinara i rešen dugogodišnji problem dugovanja Grada prema zaposlenima u osnovnom i srednjem obrazovanju koji su ostali uskraćeni za deo troškova prevoza na posao, a obezbedili smo sredstva i za nabavku autobusa za ‘Subotica-trans’ u ukupnom iznosu od 38 miliona dinara“, rekao je Bakić.
Prema njegovim rečima, na prijemima za građane obavljeno je oko 300 razgovora sa građanima i pomoć im je pružena u 79 odsto slučajeva.
Podsetio je i da su obaveze Grada po ugovorima o pribavljanju Doma vojske i kasarne “Kosta Nađ” iznosile 214 miliona dinara, a da danas taj dug iznosi 111 miliona dinara.
Gradska menadžerka Zagorka Panić predstavila je najznačajnije projekte koji se realizuju i koji treba da budu realizovani u oblastima kulture, zdravstvene i socijalne zaštite, zaštite životne sredine i komunalne infrastrukture, turizma, energetske efikasnosti, saobraćajne infrastrukture.
Sekretarka Sekretarijata za društvene delatnosti Jasmina Stevanović govorila je o sredstvima opredeljenim za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje, a predstavila je i mere socijalne politike, kao i ulaganja u kulturu i sport i omladinu.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.