GRAĐANI ODBOJKOM PROTIV ŽIČANE OGRADE

GRAĐANI ODBOJKOM PROTIV ŽIČANE OGRADE

Objavio: Magločistač

19.12.2015

Kategorija: Subotica

Građani su žicu na hrvatsko-slovenačkom graničnom prelazu Lucija-Brezovica iskoristili kao mrežu i odigrali odbojku, a slovenačkoj Vladi poručili da je uklone.

Na hrvatsko-slovenačkom graničnom prelazu Lucija-Brezovica u Istri održan je protest građana sa obe strane granice protiv žice koju Slovenija postavlja.

Građani su žicu iskoristili kao mrežu i odigrali odbojku, a slovenačkoj Vladi poručili da je uklone.

Lovačka društva ističu da na žici svakodnevno u strašnim mukama strada divljač.

Osim toga, građani je ne žele gledati, jer ih razdvaja, a na području Istre, kažu, oduvijek žive zajedno.

Lokalno stanovništvo smatra da će se postavljanje žice negativno odraziti i na turizam tog područja.

Auschwitz i Jasenovac

Poručuju da je žica besmislena, jer Istra nikad nije bila na izbjegličkoj ruti.

“Ma ovdje više neće ni turisti dolazit, a kamoli izbjeglice, zašto bi se ovdje vukli kad imaju besplatan, siguran, udoban, humani prijevoz najkraćim putem do slovenačke granice”, tvrdi Boris Kurilić iz Planinarskog društva Kamenjak iz Rijeke.

Luka Juri, stanovnik Kopra, smatra da ljudi u Kopru, Izoli, Piranu žive sa tom teritorijom i da žica reže u njihova srca.

Dodaje da građani neće dopustiti da žica ostane tu.

“Na ovu žicu gledam kao na Auschwitz ili Jasenovac. S ove strane žice sam, a moje kolege su s one strane žice”, zaključio je Nenad Popović iz Hrvatskog društva pisaca Pula.

Slovenija je početkom novembra počela postavljati žičanu ogradu na granici s Hrvatskom, a do sada je postavljeno preko 110 kilometara.

Izvor: Al Jazeera

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.