Kompanija Gebi iz Čantavira otkupila je zaštitni znak, mlinove, silose i fabriku testa nekadašnjeg mlinskog giganta Fidelinka iz Subotice.
Kako je za RTV rečeno u ovoj kompaniji, koja se prvenstveno bavi proizvodnjom stočne hrane i agrokooperacijom, u njihovom planu je modernizacija ovih pogona i ponovno osvajanje tržišta brašna i testa pod brendom „Fidelinka 1868“.
Nekada su silosi u Aleksandrovu, predgrađu Subotice, bili sinonim za kvalitet i sigurnost predatog žita subotičkih i ne samo subotičkih poljoprivrednika.
A u susednoj zgradi mlelo se žito i pravile testenine bez kojih svoj rad nisu mogle da zamisle brojne domaćice.
Sve do stečaja, u kojem se Kompanija Fidelinka našla pre skoro deceniju i po, kada su njeni pojedini delovi nastavili delatnost, sa više ili manje uspeha, kroz zakup.
Prodajom njenih delova i zaštitnog znaka, stečaj je faktički okončan pre skoro dve godine, da bi nedavno Gebi iz Čantavira preuzeo silose, mlin, testaru.
“Ova godina će da se odnosi na osvežavanje i modernizaciju samog silosnog parka koji je osnova celog ovog poslovanja. Sa modernizacijom ovog silosnog parka mi ćemo postati vlasnici, u privatnom vlasništvu, sa preko 600.000 tona skladišnog kapaciteta za žitarice i uljarice, što je jako ozbiljna količina, ne samo za Srbiju, nego i za region. Nakon osposobljavanja tog silosnog parka, koji će nam uzeti u vremenskom periodu celu ovu godinu, sledeći korak će biti obnavljanje i modernizacija mlinskog dela, koju će da prati i testara. Znači, ovo je u sklopu tih pet godina”- kaže za RTV menadžer kompanije Gebi Atila Andraš Đuričin.
U tom roku, novi vlasnik planira ulazak na tržište maloprodaje pšeničnog brašna i testa.
“U ovom momentu ta duga tradicija subotičkog mlinarstva i same Fidelinke spaja se sa modernom tradicijom industrijskog poslovanja koju predstavlja Gebi. I spajanjem ove dve, da kažem, kvalitetne tradicije mogu jedino da se stvore kvalitetni Fidelinkini proizvodi”- dodaje on.
Veruju da će sve planove vezane za Fidelinku ostvariti i pre tog zadatog roka.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.