Dvadeseti po redu Etnofest – World music festival, biće održan od 22. do 25. juna, na Velikoj terasi na Paliću.
“Ovaj festival je već 20 godina u muzičkom smislu najbogatiji i najkvalitetniji događaj koji Subotica ima i koji u kontinuitetu i nepokolebljivo insistira na muzičkom profesionalizmu”, ocenjuju organizatori.
U četiri koncertne večeri, na festivalu nastupaju umetnici iz nekoliko zemalja (Srbija, Grčka, Austrija, Mađarska, Maroko, S. Makedonija, Italija, Bosna i Hercegovina, Češka, Rusija…), a Etnofest će posetioce ovaj put voditi muzičkim stazama koje donose neobičnu muziku Afrike, ali i muziku Balkana i Panonskog basena koja nas okružuje.
Ulaz na festival je kao i prethodnih godina besplatan, ali će preporučeni dobrovoljni prilog po koncertnoj večeri biti 500 dinara.
Zagrevanje za festival tj. promotivni koncert će biti održan u sredu, 14. juna, od 20 časova u ulici Matije Korvina, u lokalima Klein House i Beer and cafe, a nastupaju subotički sastav ContraBayando i novosadski DJ/MC Voja Killo Killo Malešev.
P R O G R A M
22.06.2023. četvrtak
Velika terasa, Palić
19.30 – Izložba forografija: Molnár Edvárd i Nikola Lučić – 20 godina Etnofesta
20.30 – ZAR (Rusija)
21.30 – Todorrica (Subotica – Srbija)
23.06.2023. petak
Velika terasa, Palić
20.30 – Tangram (Italija)
21.30 – Perija (S. Makedonija)
22.30 – Tariqa (Maroko, Mađarska)
24.06.2023. subota
Velika terasa, Palić
20.30 – Trio Novák / Schuberth / Dinovski (Austrija, Češka, S. Makedonija)
21.30 – Gaia Mobilij (Italija)
23.00 – Killo Killo Banda (Novi Sad – Srbija)
25.06.2023, nedelja
Velika terasa, Palić
20.30 – Sofia Labropoulou (Austrija, Grčka)
21.30 – Damir Imamović (Bosna i Hercegovina, Srbija, Hrvatska)
23.00 – zatvaranje festivala
Detaljne informacije o programima dostupne su na sajtu Etnofesta i na Fejsbuk stranici festivala.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.