Demokratski savez Hrvata u Vojvodini (DSHV) pozdravlja nastavak uspešne saradnje srpskog Ministarstva za evropske integracije i hrvatskog Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Evropske unije, koja su nadležna za prekograničnu saradnju između dve države.
„Suradnja podržana kroz fondove Europske unije pokazala se kao dobar model i platforma za izgradnju trajnih suradničkih odnosa kao i procesu normalizacije hrvatsko-srpskih odnosa u cjelini. Uskoro očekujemo rezultate posljednjeg natječaja na kojem će srpskim i hrvatskim partnerima biti dodijeljeno 17,4 milijuna eura za zajedničke projekte u oblasti zaštite životne sredine, turizma, regionalnog razvoja, i drugo“, ocenjuju iz DSHV-a.
Za hrvatsku zajednicu u Vojvodini tj. Republici Srbiji, dodaju, ovi projekti su od posebne važnosti jer se na taj način uspevaju nadomestiti nedovoljna sredstva iz državnog budžeta koja su joj potrebna kako za razvoj vlastitih institucija i manjinske infrastrukture tako i za razvoj područja u kojima Hrvati tradicionalno žive – tim pre, jer je jedan broj njih ispod prosečno razvijen.
„U tom smislu, u razdoblju pred nama Demokratski savez Hrvata u Vojvodini će nastojati da se i potrebe hrvatske zajednice u Vojvodini integriraju i u projekte velike vrijednosti između Srbije i Hrvatske koje financira Europska unija, tzv. large scale projekte. Za tu namjenu Europska unija je izdvojila oko 4 milijuna eura i njima bi se u značajnoj mjeri trebao unaprijediti kvalitet života građana Srbije i Hrvatske“, napominju iz ove stranke, te izražavaju nadu da će u zajedničkom koncipiranju projekta velike vrednosti dvaju ministarstava biti uvažene potrebe razvoja hrvatske zajednice u Vojvodini – na način kako se to ostvaruje u saradnji između Srbije i Mađarske na dobro mađarske zajednice.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.