DSHV: DANAS 23 GODINE OD MITINGA U HRTKOVCIMA

DSHV: DANAS 23 GODINE OD MITINGA U HRTKOVCIMA

Objavio: Magločistač

06.05.2015

Kategorija: Subotica

Na skupu pročitana imena meštana hrvatske nacionalnosti, kojima je zaprećeno da se moraju iseliti

Demokratski savez Hrvata u Vojvodini (DSHV) podsetio je u saopštenju da se danas navršava 23 godine otkako je u sremskom selu Hrtkovci održan miting na kojem je, između odstalih, bio prisutan i lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj.

Ta stranka je istakla da su na tom skupu pročitana imena meštana hrvatske nacionalnosti, kojima je zaprećeno da se moraju iseliti.

“Taj događaj se uzima kao početak progona nesrpskog stanovništva i ostalih neistomišljenika iz Srema, a poznato je kako su upravo sremski Hrvati bili pod najžešćim udarom. Desetine hiljada nedužnih stanovnika, lojalnih građana ove zemlje koji nisu imali nikakve druge krivice osim nacionalne pripadnosti, morali su se iseliti zbog ubistava, incidenata, pretnji i opšte nesigurnosti”, navodi se u saopštenju DSHV.

U njemu se ističe da se od takvog udara ovdašnja hrvatska zajednica vrlo teško može oporaviti. “Ističemo kako su vojvođanski Hrvati nedužna žrtva besmislene agresije i rata, i da sami nikada nisu dali povoda da budu tako surovo kažnjeni”, dodaje se u saopštenju.

U DSHV su naveli i da se nadaju da će postojati snaga da se zajednički gradi novo društvo na temeljima tolerancije, saradnje i prihvatanja. “Svoje priključivanje savremenoj civilizaciji možemo dosegnuti jedino produbljavanjem prijateljstva sa svima”, piše u saopštenju te stranke.

U njemu se ocenjuje da kao primer i partner za to treba da bude Evropa.

Izvor: Autonomija

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.