Predavanje o održivosti u modnoj industriji kod “Klare i Rose” u petak, 29. novembra

Predavanje o održivosti u modnoj industriji kod “Klare i Rose” u petak, 29. novembra

Objavio: Magločistač

28.11.2024

Kategorija: Pozivnica , Subotica

U petak, 29. novembra, u prostoru “Klare i Rose” (Petefi Šandora 15) biće, sa početkom u 19 časova, održana prezentacija projekta “4F” (Fast Fashion? – Fast Forvard!).

Poziv za prisustvovanje ovoj prezentaciji organizatori upućuju nastavnicima, instruktorima, trenerima i omladinskim radnicima koji su zainteresovani za temu održivosti i žele da u svom radu sa mladima koriste edukativni materijal, igrice i stripove vezane za održivu modu, a zainteresovani mogu da se prijave za učešće putem mejla reka_gy@yahoo.com.

 “Svi posedujemo i nosimo odeću, a mnogi od nas uživaju u tome da eksperimentišu sa onim što oblače – bilo da želimo da se dopadnemo sebi i drugima, da se izrazimo ili da promenimo izgled. Međutim, da li smo ikada razmislili o tome kako je industrija odeće i mode evoluirala od svog nastanka do danas, odakle potiče odeća koju kupujemo u prodavnicama i koje posledice to ima na svet oko nas? Kada se osvrnemo, oblačenje, iako svakodnevno, može otvoriti brojna pitanja. U okviru međunarodnog projekta, veliki tim se fokusirao na istraživanje tih pitanja i pružanje odgovora, a čak su kreirali alate koji nam pomažu da razmislimo o tome i možda započnemo put ka održivijoj i lepšoj modnoj kulturi, uz praktične savete i vodiče”, navodi se u pozivu.

Prezentacija će biti održana na engleskom jeziku, dok će nastavni materijali biti delimično dostupni i na srpskom i na mađarskom jeziku.

“4F” (Fast Fashion? Fast forward!) je Erazmus+ projekat koji ima za cilj podizanje svesti o modnoj industriji.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.