DSHV: Uspešna saradnja između predstavnika stranaka Hrvata u Srbiji i Srba u Hrvatskoj

DSHV: Uspešna saradnja između predstavnika stranaka Hrvata u Srbiji i Srba u Hrvatskoj

Milorad Pupovac i Tomislav Žigmanov, foto: DSHV

Objavio: Magločistač

24.09.2024

Kategorija: Politika , Subotica

Predsednik Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV) Tomislav Žigmanov sastao se danas u Beogradu sa predsednikom Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS) Miloradom Pupovcem sa kojim je razgovarao o dosadašnjoj saradnji dve političke organizacije Hrvata u Srbiji i Srba u Hrvatskoj, izazovima sa kojima se suočavaju obe stranke, ali i nacionalne zajednice.

On je saradnju između dve stranke ocenio korisnom i uspešnom, navodeći da je ona uznapredovala nakon potpisivanja Deklaracije o saradnji Hrvata iz Srbije i Srba iz Hrvatske 2022. godine.

„Ona se mora nastaviti i razvijati kako zbog dobra pripadnika dveju zajednica tako i zbog napretka u ukupnim odnosima između dve države i dva naroda“, naveo je Žigmanov u saopštenju DSHV-a.

On je istakao da saradnja između institucija hrvatske zajednice u Srbiji i srpske u Hrvatskoj predstavljaju pozitivni primer i izuzetak, i da ima plodonosne posledice koje pridonose relaksiranju ukupnih odnosa, iako dodaje da su „u celini hrvatsko-srpski odnosi u poslednje vreme u zastoju, te incidentima i napetostima“.

Žigmanov i Pupovac su potvrdili da će istim procesima i nadalje pružati svoj pozitivni i konstruktivni doprinos, a obojicu ohrabruje najavljen susret dvojice koordinatora za otvorena pitanja između Srbije i Hrvatske, te nastavak međudržavne institucionalne komunikacije u rešavanju postojećih problema.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.