Odborničke grupe Demokratske stranke (DS) i Narodnog pokreta Srbije (NPS) u Subotici pozvale su danas lokalnu vlast da umesto sazivanja vanredne sednice na kojoj bi se formirao anketni odbor koji bi se bavio ispitivanjem sigurnosti železničke infrastrukture u ovom gradu, što je bio predlog opozicije, predloži odgovarajući model.
„Naše odborničke grupe pozivaju vladajuću koaliciju da sama predloži najbolji način za utvrđivanje stanja železničke infrastrukture u našem gradu“, navodi se u saopštenju ovih stranaka.
Predlog opozicije da se formira anketni odbor na sednici Skupštine grada Subotice 7. novembra nije podržao nijedan odbornik vladajuće većine, navodeći da anketni odbor ne rešava problem, da je ovo pitanje u nadležnosti republičkih organa, te da je predlog opozicije neozbiljan.
Oni napominju da građani iskazuju zabrinutost u vezi sa nedavno izgrađenim podvožnjacima i nadvožnjacima u Subotici i da bi vlast trebalo da se stara o bezbednosti svih sugrađana.
Vladajuća koalicija, dodaju, neprekidno poziva opoziciju da, u svojoj kritici, bude konstruktivna.
„U ovoj situaciji, naše odborničke grupe pozivaju vladajuću koaliciju da primeni svoj sopstveni savet, ispolji brigu za građane, pronađe najbolji mogući model za sagledavanje trenutne situacije i informiše građane o stanju i bezbednosti železničke infrastrukture“, poručuju.
Svako izbegavanje odgovora, pozivanje na državne organe kao one koji treba da se bave ovim pitanjem i neizveštavanje građana o eventualnim nalazima tih organa, prebacivanje težišta zabrinutosti na druge i ostale strategije izbegavanja u ovim strankama razumeće kao neodgovornost i nedobronamernost prema sugrađanima.
„Vlast nikada, a naročito nakon tragičnog događaja u Novom Sadu, na to nema pravo“, poručuju iz gradskih odbora Demokratske stranke i Narodnog pokreta Srbije.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.