Gradski odbori Demokratske stranke (DS) i Narodnog pokreta Srbije (NPS) pozvali su danas još jednom vladajuću koaliciju u Subotici da upozna građane sa stanjem novoizgrađene železničke infrastrukture koja, prema najavama, treba da se stavi u funkviju 8. decembra.
Novi zahtev je usledio nakon što je juče objavljena informacija da je među uhapšenima zbog tragedije u Novom Sadu u kojoj je 15 osoba izgubilo život i Anita Dimoski, pomoćnica ministra saobraćaja zadužena za železnički i intermodalni transport.
Iz DS-a i NPS-a podsećaju da je upravo Anita Dimoski 13. decembra prošle godine sa gradonačelnikom Subotice, Stevanom Bakićem, obišla radove na podvožnjaku u ulici Maksima Gorkog.
Takođe, ona je bila i u pratnji predsednika Srbije Aleksandra Vučića 3. oktobra ove godine, kada je predsednik doputovao prugom i obišao subotičku železničku stanicu, naglasivši tom prilikom da je „suština u tome da smo uz pomoć Kineza ovu prugu završili godinu dana ranije“, dodajući da je za to najzaslužnija Anita Dimoski, koja je vodila projekat.
“Budući je gospođa Dimoski uhapšena upravo kao ‘najzaslužnija’, a da je njen rad bio vezan i za deonicu pruge i železničku infrastrukturu i u našem gradu, gradski odbori Demokratske stranke i Narodnog pokreta Srbije ponovo zahtevaju od koalicije na vlasti u našem gradu da se odgovorno ponesu prema javnom interesu, prema dobrobiti Subotičana i pokažu osnovnu brigu za grad i upoznaju građane Subotice sa stanjem novoizgrađene železničke infrastrukture”, navodi se u saopštenju za javnost.
Iz ove dve opozicione stranke ističu dalje da se “do ovog dana pojavilo i previše sumnji, previše nerazjašnjenih pitanja”, pri čemu koalicija Srpske napredne stranke i Saveza vojvođanskih Mađara, niti bilo ko od gradskih zvaničnika, “do ovog dana nije odgovorila na zabrinutost građana”.
Takav odnos prema gradu i svim njegovim žiteljima, smatraju iz DS-a i NPS-a, najbolje ilustruje nebrigu vladajuće koalicije o zajedničkim i najboljim interesima svih građana.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.