Predsednik Skupštine grada Subotica Daniel Đivanović (SVM) je na pitanje Magločistača, zbog čega je kao novi predsednik ovog tela nastavio praksu nesazivanja svečane sednice Skupštine grada povodom 10. oktobra, Dana oslobođenja Subotice od fašističke okupacije, rekao da mu se niko nije obratio sa dopisom da se ona održi.
Gradski odbor Zeleno-levog fronta u Subotici je povodom obeležavanja Dana oslobođenja Subotice od fašizma optužio Đivanovića da je prekršio poslovnik time što nije sazvao svečanu sednicu Skupštine povodom obeležavanja ovog datuma.
Predsednik Skupštine grada je za Magločistač rekao danas da nije ni video tu optužbu.
„Kao što sam i na početku mandata rekao, nastavio sam tradiciju kako smo i do sada funkcionisali. Tako je bilo i do sada, nisam imao nameru da menjam. Meni se niko nije obratio da sazovemo tu sednicu, nikakav dopis nisam dobio, tako da, to je odgovor“, naveo je Đivanović na konferenciji za novinare u sedištu stranke povodom izveštaja o 100 dana rada Skupštine grada u novom sazivu.
On je rekao da zna da to predviđa i poslovnik o radu Skupštine grada.
„Znam da piše, ali praksa nije to pokazala, i ja sam očekivao da će se neko obratiti ko želi da to održimo ali to se nije desilo, i nismo održali“, zaključio je Đivanović.
U Poslovniku o radu Skupštine grada Subotice u članu 75. navodi se da se „svečana sednica Skupštine održava i 10. oktobra povodom obeležavanja dana oslobođenja Grada Subotice od fašističke okupacije“, te da se „odbornicima i učesnicima svečane sednice šalju posebni pozivi“.
Jedan Komentar na
“Đivanović o izostanku svečane sednice za Dan oslobođenja Subotice: Meni se niko nije obratio da je sazovem”
Na peronu železničke stanice,bila je tabla sa datumom.Obeležavala ulazak srpske vojske oslobodilačke u Suboticu.Zvonila su zvona na crkvama.Oslobođenje.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.